Plac Kościeleckich do rewitalizacji – bydgoskie firmy złożyły korzystniejsze oferty

Potencjalni wykonawcy rewitalizacji placu Kościeleckich, po rundzie negocjacji, obniżyli swoje oczekiwania finansowe. Decyzję o zwiększeniu wsparcia inwestycji z budżetu miasta podejmą bydgoscy radni. Zwróci się o to do nich prezydent Bydgoszczy.

Niedawno otwarto oferty w dodatkowym postępowaniu przetargowym na rewitalizację placu Kościeleckich. Firmy biorące udział w postępowaniu zdecydowały się na obniżenie swoich oczekiwań finansowych.

Bydgoska spółka Czill oczekiwała początkowo za swoją pracę ponad 13 milionów złotych, Betpol wycenił je na niemal 14 milionów, a Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Affabre złożyło ofertę na 15,5 miliona złotych. Oprócz cen oferty różniła długość udzielonej rękojmi, najdłużej odpowiedzialność z tego tytułu zakładała spółka Czill – 7 lat, pozostałe dwie firmy zaproponowały 5 lat. Pod koniec marca otwarto oferty dodatkowe. Tu już wszystkie firmy zadeklarowały siedmioletnią rękojmię na swoje usługi, zmniejszyły się też kwoty, za które spółki chcą zrewitalizować plac Kościeleckich. Ponownie najniższą ofertę złożyła spółka Czill – 9 mln 252 tysięcy złotych, Betpol zaproponował 11 mln 511 tysięcy, a Affabre 11 mln 796 tysięcy złotych.

– Plac Kościeleckich będzie rewitalizowany – zapewnił w mediach społecznościowych Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. – Jeśli Rada Miasta Bydgoszczy zgodzi się z wnioskiem Prezydenta Rafała Bruskiego o dołożenie pieniędzy to inwestycja ruszy na początku drugiej połowy roku. Kasztanowce zostają, znikają betonowe murki, będzie więcej zieleni, więcej ścieżek mineralnych wewnątrz, nowe chodniki wokół i nowa nawierzchnia na ulicy.

Zwiększenie zaangażowania finansowego w projekt będzie konieczne. Początkowe szacunki zakładały, że plac uda się zrewitalizować kosztem ok. 5,5 miliona złotych, dziś wiadomo, że za taką kwotę będzie to niemożliwe – stąd konieczna decyzja Rady Miasta Bydgoszczy. Akurat ta bydgoska inwestycja może liczyć na wsparcie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (na kwotę blisko 5 milionów złotych).

Nie będzie to jedyna inwestycja w okolicy, w pobliżu biurowca Immobile K3 powstanie zbiornik retencyjny, któremu towarzyszyć będzie nowa kanalizacja deszczowa wokół placu (na to zadanie przetarg zorganizowała spółka Miejskie Wodociągi i Komunikacja).

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter