Podwójne urodziny nad Kanałem Bydgoskim. Dwa dni świętowania w Bydgoszczy

Kanał Bydgoski i Jerzy Sulima-Kamiński będą obchodzić w ten weekend urodziny. To będą dwa dni ciekawych spotkań i wycieczek.

Urodzinowe imprezowanie rozpoczyna się w sobotę (17 września) od godz. 16. Tego dnia, w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10, już od godz. 16 będzie można przeżyć mnóstwo atrakcji związanych z Jerzym Sulimą-Kamińskim. Najwspanialszy kronikarz Bydgoszczy, autor trzytomowej powieści „Most Królowej Jadwigi” opowiadającej o dziejach miasta od lat 20. po okres po II wojnie światowej, zasłużył na wspaniałe urodziny.

W programie sobotniego świętowania „Historia niezwykłego mostu przez dziesięciolecia”. Wycieczce w przeszłość towarzyszyć będzie pokaz pocztówek i zdjęć, na których zilustrowano najbardziej rozpoznawalny bydgoski most – Staromiejski im. Sulimy-Kamińskiego. Na fotografiach i pocztówkach z przełomu XIX i XX wieku widać nie tylko most i jego otoczenie, ale również obowiązującą modę. W ramach wydarzeniach rekonstruktorzy historyczni przeniosą nas w te czasy, opowiadając o stroju i o kulturze początku XX wieku. Posłuchać będzie można muzyki z 20-lecia międzywojennego. Będzie też rozmowa „Jerzy Sulima-Kamiński jakiego nie znacie” połączona z promocją drugiego wydania „Koktajlu Dalajlamy”, które ukazało się we wrześniu. Poprowadzi ją Urszula Guźlecka.

Tomasz Izajasz - Kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego
Tomasz Izajasz – kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego zaprasza na Urodziny Kanału Bydgoskiego/ Fot. B.Witkowski / UMB

Urodziny Kanału Bydgoskiego – dzień drugi

Natomiast w niedzielę (18 września) od godziny 13, w ramach świętowania urodzin Kanału Bydgoskiego warto przyjąć zaproszenie na wycieczkę w historię Bydgoszczy. Od godz. 13 do 16 odbędą się w Muzeum Kanału Bydgoskiego specjalne warsztaty o następującej tematyce: „Bydgoszcz w czasach Potopu”, „Kiedy budowano Kanał Bydgoski” oraz „Życie nad Kanałem w czasie II Rzeczpospolitej”.

Udział we wszystkich spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny.

Udostępnij: Facebook Twitter