Porażka koszykarzy. Do trzech razy sztuka. Niestety znowu się nie udało

Trzeci mecz z rzędu Enei Abramczyk Astorii we własnej hali i trzecia przegrana. Pojedynek z PGE Spójnią to znowu pojedyncze, indywidualne szarże i całkowita bezradność pod tablicami.

Zaczęło się niespodziewanie. Daniel Szymkiewicz, który nie jest specjalistą od rzutów za trzy, wypalił z dystansu na początku spotkania i trafił. Niestety potem już było po staremu, zwłaszcza w defensywie. W pierwszej kwarcie bydgoska drużyna niemal 30 punktów. Enea Abramczyk Astoria słabo grała w obronie. Pod tablicami panowali wysocy gracze Spójni: Ajdin Penava (16 pkt, 12 zbiórek), Brody Clarke i Barrett Benson.

Enea Abramczyk Astoria grała zrywami – zmniejszała dystans, kiedy udawały się indywidualne akcje (31:36 w 15 min) i szybko traciła kolejne punkty po irytujących stratach. Prztykład? Koncówka pierwszej połowy. Ostatnia akcja miała należeć do bydgoszczan, ale Mike Smith dał się złapać w pułapkę przy linii środkowej i zamiast punktów dla bydgoszczan była strata i skuteczna akcja Spójni.

W pierwszej połowie gospodarze stracili piłkę 13-krotnie (Spójnia miała 6 strat), przegrali zbiórkę 11:16. Mieli tylko 9 asyst, a rywale – 15.

Scenariusz drugiej połowy był podobny. Kiedy udało się zbliżyć w trzeciej kwarcie (58:63) potem jest seria 7:0 dla Spójni. Seria trójek Bena Simonsa dała jeszcze nadzieję, bo trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 74:76. Niestety – ostatnią kwartę bydgoszczanie przegrali 15:22.

Enea Abramczyk Astoria – PGE Spójnia 89:98

Kwarty: 20:29, 21:22, 33:25, 15:22

Enea Abramczyk Astoria: Henry 30 (3), Smith 11 (1), Cayo 10, Szymkiewicz 8 (2), Petrilevicius 9 oraz Lewandowski 4 (1), Simons 14 (4), Wadowski 3 (1), Ulczyński 0

BKS Visła ProLine pokazała moc

Siatkarze Visły ProLine zagrali w sobotę prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie i w trzech krótkich setach odprawili Avię Świdnik. To trzecia drużyna I ligi. Bydgoszczanie dominowali w każdej partii. Dzięki tej wygranej, dopiero drugiej w sezonie z wynikiem 3:0, Visła ProLine awansowała na trzecie miejsce.

Visła ProLine – Avia 3:0

Sety: 25:17, 25:21, 25:15