Przebudowa schodów na Wzgórze Wolności. Trwają prace remontowe [ZDJĘCIA]

Schody na Wzgórze Wolności w trakcie przebudowy / Fot. Mat. UMB

To inwestycja zgłoszona przez mieszkańców i realizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Po ukończeniu prac będzie można bezpiecznie wejść z ul. Toruńskiej na Wzgórze Wolności i Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy.

Schody, z których często korzystali mieszkańcy rozpoczynają się na wysokości ul. Toruńskiej 88. Były już zniszczone. Ich remont został zgłoszony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i zyskał akceptację w czasie głosowania.

Po opracowaniu zakresu prac i wyłonieniu wykonawcy rozpoczęły się prace. Robotnicy budują schody praktycznie od początku. Stopnie są wykładane betonowymi płytkami z elementami ułatwiającymi orientację osobom niewidzącym. Zamontowane także będą nowe balustrady W ramach tych prac jest także remontowany m.in. chodnik prowadzący od ul. Toruńskiej.

Prace powinny potrwać maksymalnie trzy miesiące. Przypominamy, że w ostatnim czasie zrewitalizowano także alejki w Parku Wolności, a od strony ulicy Kujawskiej zbudowano również nowe schody, prowadzące na Wzgórze Wolności.

Udostępnij: Facebook Twitter