Psiaki z bydgoskiego schroniska otrzymały nowe schronienia. To prezent od sklepu Castorama

Nowe budy dla Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy/fot. OTOZ Animals

Pracownicy sklepu Castorama przy ul. Szajnochy w Bydgoszczy doskonale wiedzą, jak wykorzystać umiejętności budowlane i znajomość materiałów. Sprezentowali podopiecznym Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy specjalnie zaprojektowane i ocieplane budy.

Jak powinna wyglądać Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w praktyce pokazała firma Castorama Polska z Bydgoszczy przy ul. Szajnochy. Pracownicy pod wodzą dyrektora sklepu Remigiusza Azarko wspólnymi siłami wykonali specjalne budy. Na tym ich pomoc zwierzętom się nie zakończy.

Budy dla psiaków, woliera dla kociaków

– Przedstawiciele sklepu Castorama przy ul. Szajnochy sami się do nas zgłosili. Pytali, jak można pomóc zwierzętom ze schroniska. Podczas wspólnych rozmów ustaliliśmy, że najbardziej przydadzą się nowe budy. Na wiosnę mieliśmy w planach wymianę starych bud z wybiegów. I tak dotarło do nas 6 nowych, pięknych bud. Zostały one specjalnie zaprojektowane. Każda z nich ma dwa wejścia – dla dwóch psiaków. To budy dla dużych psów – tłumaczy Karina Marecik ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Nowe budy to niejedyna pomoc, jaką zaoferował sklep Castorama. Wkrótce, gdy tylko pozwoli na to pogoda, do schroniska trafi zewnętrzna woliera. Posłuży w szczególności kotom i małym gryzoniom, zwłaszcza podczas zapoznawczych wizyt przedadopcyjnych. – Woliera zostanie umieszczona prawdopodobnie przy wejściu do schroniska. Tam jest odpowiednia przestrzeń. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc. To duża ekipa ludzi, kobiet i mężczyzn. Myślę, że jeszcze nieraz się z nimi spotkamy w naszym schronisku. Władze Castoramy zapowiedziały współpracę długofalową – dodaje Karina Marecik.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter