Rozbudowa placu zabaw na bydgoskich Flisach – stół do gry w tenisa stołowego już czeka

Na Flisach powstaje strefa rekreacyjna i plenerowa siłownia wraz ze stołem do gry w tenisa stołowego. Takie było życzenie mieszkańców wyrażone w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Trwają prace przy rozbudowie placu zabaw przy ulicy Bronikowskiego na bydgoskich Flisach. Umowę z wykonawcą zawarto w maju, ten ma trzy miesiące na wykonanie zadania, które mieszkańcy osiedla przegłosowali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Projekt rozbudowy zyskał pozytywna opinie plastyka miejskiego, który zwrócił zalecił, by „stosować stonowaną, harmonijnie wpisującą się w przestrzeń kolorystykę zarówno nawierzchni, jak i elementów małej architektury”.

Stół do tenisa stołowego już stanął na placu. Poćwiczyć będzie można również na wyciągu górnym (integracyjnym), orbitreku, twisterze i wahadle. Plac wzbogaci się również o ławki i rozmaite elementy małej architektury, takie jak kosze na śmieci. Projekt jest uzupełnieniem wcześniejszych pomysłów również zgłaszanych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – placu zabaw i ścieżki pieszo-rowerowej, które już powstały.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter