Ruch tramwajowy po dwóch torach ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy przywrócony

W poniedziałek 20 marca przywrócono ruch tramwajowy na obu torach w ciągu ulicy Fordońskiej. Bydgoszczanie na ten moment czekali kilkanaście miesięcy.

Koniec problemów z tramwajową mijanką w ciągu ulicy Fordońskiej. Od poniedziałku ruch tramwajów odbywa się po dwóch torach. Już w piątek w niektórych bydgoskich tramwajach słychać było zapowiedzi mówiące o tym, że pasażerowie czekają na mijance już ostatni raz. Tak było chociażby w jadącej do Fordonu w piątkowe popołudnie „trójce”.

Zmiany widać już po czasach przejazdów, te w niektórych sytuacjach skróciły się nawet o 5 minut. Tyle mniej więcej trzeba było czekać w tramwaju, gdy ten nie trafił na zielone światło na fordońskiej mijance. Jak informuje ZDMiKP tramwaje jeżdżą już na podstawie zaktualizowanych rozkładów jazdy.

Teraz wykonawca robót, spółka Trakcja S.A., przygotowuje się do prac związanych z wpięciem torowiska wzdłuż ul. Perłowej w Toruńską. Tu także obowiązywać będzie „mijanka”. Postępami prac w tym miejscu szczególnie zainteresowani są mieszkańcy Wyżyn, Kapuścisk i Glinek – uruchomienie połączenia skróci czas dotarcia na Górny Taras Bydgoszczy.

Od 13 marca układ jednotorowy (z mijanką sterowaną sygnalizacją świetlną, taką jak w ciągu ul. Fordońskiej) obowiązuje na skrzyżowaniu ulic Toruńska/Kazimierza Wielkiego. Wyłączone z obsługi pasażerskiej są przystanki tramwajowe na tym skrzyżowaniu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter