Ruchliwe skrzyżowanie na Osiedlu Leśnym bezpieczniejsze dla pieszych – będą światła

Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się na skrzyżowaniu ulic Jana Sułkowskiego i Czerkaskiej. Wnioskowali o nią zarówno piesi, jak i kierowcy próbujący włączyć się do ruchu od strony ulicy Czerkaskiej.

Przejście dla pieszych przez ul. Sułkowskiego w pobliżu skrzyżowania jakiś czas temu zostały przebudowane, umożliwiając łatwiejsze przejście na drugą stronę ulicy. Między jezdniami wydzielono bezpieczną strefę, dzięki czemu piesi nie musieli pokonywać całej, dwukierunkowej ulicy „na raz”. Teraz przejście będzie jeszcze łatwiejsze – wkrótce skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną. Odetchną również kierowcy próbujący wjechać w ul. Sułkowskiego od strony ul. Czerkaskiej. Jako, że byli ostatni „w kolejce” do wjazdu na skrzyżowanie, musieli często długimi minutami czekać na okazję do bezpiecznego włączenia się do ruchu, zwłaszcza gdy skręcali z Czerkaskiej w lewo.

– Obecnie prowadzimy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie montażu sygnalizacji. Roboty zajmą około 4 miesięcy. Nowa sygnalizacja będzie już uwzględniać rozbudowę ulicy Sułkowskiego o drogę rowerową. Ustawienie masztów, przejść dla pieszych zostały tak dobrane aby bez zmian uzupełnić infrastrukturę o drogę dla rowerów. Obecnie dla tego zadania powstaje koncepcja programowo-przestrzenna – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Rzecznik drogowców przypomina, że poprzednich latach zrealizowano wiele zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na Osiedlu Leśnym. Powstały nowe ronda na skrzyżowaniach ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej, Gdańskiej i Rekreacyjnej, wyremontowane zostały fragmenty chodników i jezdni na ulicach Czerkaskiej i Powstania Listopadowego. Część skrzyżowań zyskało formę wyniesioną, a w rejonie szkół ustawiono progi spowalniające.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter