Rybi Rynek i Stare Miasto po nowemu. Rozpoczyna się modernizacja, która zmieni ten kwartał Bydgoszczy

Najpierw remont uliczek na Starym Mieście, potem Rybi Rynek. Po tej rewitalizacji bydgoszczanie obiecują sobie wiele / Fot. B. Witkowski /

W czwartek 9 listopada ruszy kolejny etap rewitalizacji w centrum miasta. Najpierw pracę ruszą na uliczkach Starego Miasta, potem na Rybim Rynku.

– Od czwartku (9 listopada) rozpoczną się prace na ulicach: Przyrzecze (od ul. Farnej do ul. Ku Młynom), Grodzkiej (od ul. Przy Zamczysku w kierunku ul. Bernardyńskiej) i placu Solnym. Na Rybim Rynku powstanie natomiast materiałowe zaplecze budowy. W tej części miasta ograniczona zostanie liczba miejsc do parkowania, dlatego warto korzystać m.in. z wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Następne w kolejce do przebudowy są ulice – Zaułek (od ul. Batorego do ul. Jana Kazimierza) i Pod Blankami (od ul. Długiej do ul. Trybunalskiej). Wiosną z kolei rozpoczną się roboty na kolejnych odcinkach tych ulic i samym Rybim Rynku.

Tymczasowe zmiany w okolicach Starego Miasta będą polegać na:

  • zamknięciu ulicy na odcinku od ul. Farnej do ul. Ku Młynom
  • ul. Ku Młynom do ul. Długiej obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy
  • odcinek ul. Długiej będzie również dwukierunkowy
  • dwukierunkowa będzie ul. Farna i ul. Jezuicka
  • ul. Pod Blankami (na odcinku od ul. Długiej do ul. Trybunalskiej) zostanie zamknięta dla ruchu
  • ul. Zaułek (na odcinku od Jana Kazimierza do ul. Batorego) będzie zamknięta
  • wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grodzkiej (od. ul. Przy Zamczysku do ul. Bernardyńskiej)

Przypomnijmy, odpowiedzialna za wykonanie zadania jest bydgoska firma Betpol. Całość inwestycji ma być zamknięta w kwocie 24 milionów złotych, a całość prac związanych z rewitalizacją Rybiego Rynku potrwa około roku.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter