Seniorada 2023. Pełny harmonogram tygodnia międzypokoleniowego

Seniorada 2023 łączy pokolenia

Przed nami druga edycja międzypokoleniowego tygodnia radości. Seniorada 2023 rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca Przemarszem Kapeluszowym. Biletem wstępu uśmiech i dobry humor.

Pierwsza bydgoska Seniorada odbyła się rok temu. Cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród starszych bydgoszczan i ich rodzin. Seniorada to przede wszystkim rodzinne święto pokoleń, które poprzez wspólne aktywności buduje mosty pomiędzy młodzieżą a ich dziadkami.

Tegoroczna Seniorada również będzie wspierała rozwijanie społecznej wrażliwości na potrzeby osób starszych. W jej przygotowania zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych, instytucji, szkół i środowisk. To sprawia, że w harmonogramie znalazło się wiele rozmaitych aktywności, dostosowanych do zainteresowań mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy.

Seniorada 2023: makieta z klocków LEGO, taneczna gimnastyka i partyjka brydża

Wspólne świętowanie rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca. Przemarsz Kapeluszowy przejdzie z Placu Praw Kobiet na Wyspę Młyńską, gdzie rozpocznie się VI Piknik Organizacji Pozarządowych. W sercu miasta nie zabraknie atrakcji. W godzinach 12-18, seniorzy i ich rodziny zaproszeni są do wspólnego budowania makiety Bydgoszczy z klocków LEGO. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ci, którzy nie zdążą dotrzeć w sobotę, będą mieli możliwość budowania makiety w niedzielę, 11 czerwca. Tego samego dnia odbędzie się wielkie międzypokoleniowe gotowanie w Młynach Rothera. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych, ręcznie napisanych przepisów, rodzinnych skarbów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: zapisy tel. 887 164 349, mail: 12kamienica@gmail.com).

W poniedziałkowym harmonogramie Seniorady wiele zajęć dla ciała i ducha. Fundacja Wiatrak zaprasza na poranną Gimnastykę Taneczną. Kilka godzin później, o godzinie 17 seniorzy zbiorą się przed budynkiem fundacji przy ul. Bołtucia 7, by wspólnie wyruszyć na spacer Nordic Walking po okolicy. W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (Gdańska 5) odbędą się warsztaty Kreatywny Senior. Tworzone będą m.in. ozdobne donice, kwietniki i lampiony. Poszukiwane są talenty w każdym wieku. Zapisy telefoniczne pod numerem: 791 994 633.

Na wtorek, 13 czerwca na Skwerze przy DK „Orion” zaplanowano plenerowe warsztaty plastyczne w dużym formacie „BezRam” – Malowanie na Tkaninach. Wydarzenie skierowane jest do różnych grup wiekowych. Odbędzie się z pełnym szacunkiem dla natury, tkaniny przymocowane do pni drzew nie będą miały negatywnego wpływu na korę.

W środę wiele atrakcji dla seniorów lubiących przysiąść nad partyjką. O 16 turniej brydża sportowego w BCOPW ul. Gdańska 5. O tej samej godzinie w muzeum Okręgowym przy ul. Gdańskiej 4 rozpoczną sie międzypokoleniowe rozgrywki planszówek. W programie m.in. Scrabble, Rummikub i inne. Zapisy pod numerem telefonu:  887 164 349.

Maraton taneczny, joga twarzy, dłoni i gra na ukulele to jedne z wielu propozycji na spędzenie czwartku. W piątek wspólnie z całą rodziną seniorzy są zaproszeni na Festyn Rodzinny na Karpackiej. Międzypokoleniowe spotkane rozpocznie się o godzinie 15:50 na terenie kampusu WSG.

Pełen harmonogram Seniorady 2023 dostępny jest TUTAJ. Wszelkie informacje dostępne są również na stronie BydgoszczSeniorom

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter