Spędź Dzień z Rodziną przy Gdańskiej 5. Moc atrakcji dla dużych i małych

W sobotę, 16 września, w siedzibie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbędzie się kolejny Dzień z Rodziną. To bezpłatne spotkanie, którego głównymi bohaterami są bydgoskie rodziny.

Dzień z Rodziną to wydarzenie towarzyszące programu Bydgoska Rodzina 3+. Przypomnijmy, że w tym roku minęło 10 lat, od kiedy Bydgoskie Karty Rodziny trafiły do pierwszych mieszkańców miasta. To program dla rodzin „dużych”, w tym zastępczych. Do programu przystąpiło niemal 180 partnerów, oferujących zniżki dla rodzin. Jubileuszowa, 50-tysieczna Karta Dużej Rodziny 3+ została wręczona 9 września 2022 roku.

Dzień z Rodziną. Program wydarzeń

Poznaliśmy już pełen program Dnia z Rodziną przy Gdańkiej 5. Tego dnia zaplanowano aktywności „dla wszystkich”, oraz zajęcia w kameralnym gronie, na które obowiązują zapisy.

Większość zajęć skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3 szkoły podstawowej.
W programie nie zabraknie jednak spotkań dla nieco młodszych, jak i całkiem dorosłych.

SCENA WSPÓLNA – wstęp wolny

10.30-11.00
Powitanie

11.00-12.00
Koncert „Jeszcze wakacyjny…”
– animacje i zabawy muzyczne z KreAktywnymi

12.00-13.00
Recyklingowe Grzybobranie
– jesienne warsztaty plastyczno-literackie z Biblioteką u Bełzy

13.00-14.00
Gordonowskie spotkanie z muzyką
– razem z rodzinami zatańczą, zaśpiewają i zagrają KreAktywni

14.00-14.20
Podsumowanie – kilka słów o partnerach i programie Bydgoska Rodzina 3+

14.20-15.00
POKAZ MAGII, CZARÓW i ŚWIETLNE SHOW – w wykonaniu Mimezis Art
Kolorowe spotkanie z baśniowym światem magii zapewni widzom wiele śmiechu i dobrej zabawy. Najmłodsi zaintrygowani sztuczkami Magika, pomagając w czarowaniu, ćwiczyć będą wyobraźnię i kreatywność, poszukując rozwiązań tajemniczych zdarzeń. Program występu zaskoczy także niejednego dorosłego i niejedną dorosłą 🙂

GALERIA – wstęp wolny

10.30-13.00
Wielkie budowanie z klocków LEGO – zabawa i poznawanie interaktywnych robotów LEGO oraz
warsztaty kreatywne
z Fundacją Ładowarka

12.00-14.00
Czysta Bydgoszcz – strefa zabaw i relaksu,
ekologiczne koło fortuny z nagrodami

WARSZTATY na zapisy

Sala nr 4

10.30-11.30
„Rodzina, czytam To” warsztaty czytelnicze z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz
Mama, tata, siostra brat to nasz cały świat! Każdy  w nim jest inny, wszyscy ważni. Spotkanie zacznie się wspólnym, aktywnym czytaniem, ale jego zwieńczenie stanowić będzie kreatywna zabawa inspirowana pięknymi książkami.
ZAPISY (kliknij i wypełnij)

12.00-15.00
„Chemia na wesoło” rodzinne eksperymentowanie dla dzieci od lat 2 do 6
ze Związkiem Dużych Rodzin 3+ i animatorami Nanibowo, w ramach FamilySpot.
Dzięki fascynującym eksperymentom, dziecko doskonali orientację w świecie, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, odbiera nowe wrażenia i zaspokaja podstawowe uczucia związane z realizacją potrzeby działania. Zabawy badawcze przybliżają bogactwo otaczających nas zjawisk, co rozwija i pobudza do twórczego działania i myślenia.
ZAPISY (kliknij i wypełnij)

Sala nr 2

10.30-11.00
Hiszpański na wesoło
Radosne spotkanie z przedszkolakami inspirujące do rozwijających językowych eksperymentów przeprowadzą lektorzy z DOBREJ SZKOŁY Centrum Języków Obcych.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

11.15-11.45
Angielski na wesoło
Podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze. O pierwsze spotkanie Twojego dziecka z językiem angielskim w formie ekscytującej zabawy zadbają doświadczeni nauczyciele DOBREJ SZKOŁY Centrum Języków Obcych.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

12.00-13.00
Psycholog nie gryzie! – a naprawdę może pomóc
poradzić, pokierować i ułatwić życie niejednej mamie i niejednemu tacie. Zaprasza Jakub Hartung-Wójciak, który w formule swobodnej rozmowy opowie o zasadach pracy psychologa oraz przedstawi co psychologia ma do zaoferowania rodzinie. Jak uzyskać pomoc bezpłatną i płatną oraz kiedy warto z niej skorzystać? Czego się spodziewać i jak się przygotować na pierwsze spotkanie? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

13.15-14.15
Kto pyta nie błądzi – konsultacje psychologiczne
dla rodzin i rodziców. Trudny nastolatek? Niepokojące zachowanie? Czasem jedno słowo potrafi wiele zmienić…
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

ZAKŁADKA CAFE

12.00-13.00
„Cupping” czyli kawowy zawrót głowy dla DOROSŁYCH
Specjaliści od smakowych doznań z ZakładkaCafe zapraszają rodziców na wyjątkową w swej formie degustację kaw, określaną przez pasjonatów angielskim słowem „cupping”. Spotkanie rozpocznie część teoretyczna – podróż do ojczyzn najlepszych kaw, jak Peru, Kenia, Brazylia czy Etiopia. W części praktycznej wspólne przygotowanie, specyficzne zaparzanie i degustacja każdej z przedstawionych kaw.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

13.30-14.30
„Pancakes&Shakes – kulinarne warsztaty dla dzieci”
W menu amerykańskie pancakes oraz shakes (popularnie w gwarze lokalnej zwane „szejkami”). Dzieci w bezpiecznej przestrzeni roboczej poznają przepisy i prawidła wytwarzania wspomnianych i uwielbianych smakołyków. Sensorycznie doświadczą, dotkną, powąchają i posmakują składników. Wezmą udział w sporządzeniu ciasta oraz samodzielnie udekorują swoje porcje.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

OGRÓD

11.00-12.00
„Rodzinna zabawa z jogą – nasze pierwsze zajęcia”
Spotkanie rekomendowane dla dzieci w wielu 5-12 wraz z opiekunami.
Ewa Hornowska opowie od czego zacząć przygodę z jogą. Podpowie jak się przygotować na pierwsze spotkanie i czego się spodziewać. Przeprowadzi w formie zabawy pierwsze rodzinne ćwiczenia. Na zajęcia przynosimy własne maty lub plażowe koce i ubieramy wygodny strój, którego nie boimy się nieco pobrudzić w czasie ćwiczeń na świeżym powietrzu.
ZAPISY(kliknij i wypełnij)

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter