Sportowy weekend bydgoskich drużyn. Na plusie tylko koszykarze Enei Abramczyk Astorii

Siatkarze BKS Visły Proline w Siedlcach / Fot. BKS Visła Proline

Trzy porażki i tylko jedno zwycięstwo – taki jest bilans bydgoskich zespołów koszykówki i siatkówki występujących w ekstraklasie i I lidze.

Piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli I-ligowi koszykarze Enei Abramczyk Astorii. Bardzo skuteczna defensywa w starciu z ekipą ze ścisłej czołówki ligi była receptą na sukces. Bydgoszczanie dobrze bronili przeciwko akcjom doświadczonych graczy ze Starogardu Wojciechowi Czerlonce i Damianowi Janiakowi. Trzeba było się także mocno bić pod tablicami z wyższymi zawodnikami SKS. W sumie zbiórki bydgoszczanie przegrali, ale minimalnie (41:42). Należy pochwalić szczególnie za walkę na tablicy Kacpra Burczyka (6 zb. w  21 minut). Aż do połowy trzeciej kwarty na tablicy wyników był głównie remis. W ataku liderem bydgoszczan był ponownie Filip Małgorzaciak. Nie tak skuteczny z dystansu (3/8 za trzy), za to zabójczy w wejściach pod kosz, które często kończyły się faulami i rzutami wolnymi (9/10 z linii osobistych).

Koszykarze trenera Krzysztofa Szubargi mają obecnie bilans 10 zwycięstw i 4 przegranych. Prowadzi Górnik Wałbrzych (11-3), a tyle samo punktów, co bydgoszczanie ma Śląsk II Wrocław (11-2)

Enea Abramczyk Astoria – SKS Fulimpex Starogard Gd. 73:60

Kwarty: 16:16, 17:17, 20:9, 20:18

Enea Abramczyk Astoria: Małgorzaciak 28 (3), Ulczyński 14 (2), Zegzuła 7, Kiwilsza 7, Jeszke 6 oraz Śmigielski 6, Kaszowski 4, Burczyk 1, Stupnicki 0, Wińkowski 0

Najwięcej dla SKS: Kordalski 15, Parzeński 10, Czerlonko 9

Energa Polski Cukier Toruń – Basket 25 76:68

Kwarty: 25:19, 19:23, 18:12, 14:14

Najwięcej dla Energi: Strong 19, Stankiewicz 19 (2), Washington 13

Basket 25: Calloway 18 (4), Radić 16 (2), Michałek 10 (1), Zmierczak 3 (1), Hamilton 3 oraz Wieczyńska 3, Zdrodowska 0, Papiernik 12, Sztąberska 3 (1)

To były wyrównane derby, w których zespół Elmedina Omanicia rozstrzygnął mecz w samej końcówce. Bydgoskie koszykarki dzielnie walczyły o trzecie zwycięstwo w sezonie. Po pierwszej połowie torunianki prowadziły tylko 44:42. W Baskecie 25 dobrze spisała się rezerwowa Weronika Papiernik.

Energa Kalisz – Metalkas Pałac 3:0

Sety: 25:20, 25:23, 25:16

Siatkarki z Bydgoszczy w piątek przegrały niestety w Kaliszu. Po dwóch wygranych z zespołami z Tarnowa i  Mielca wyżej notowane w tabeli nie dały większych szans ekipie Metalkasu Pałacu. Bydgoska drużyna już we wtorek (12 grudnia) zagra w Radomiu w 11. kolejce Tauron Ligi. Obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli.

SPS Siedlce – BKS Visła Proline 3:1

Sety: 19:25, 25:21, 27:25, 25:21

Siatkarze BKS Visły Proline nie dali rady na wyjeździe pokonać zespołu z Siedlec. Po wyraźnym zwycięstwie w pierwszym secie i porażce w kolejnym, mieli szansę na zwycięstwo w trzecim i prowadzenie 2:1. Niestety w końcówce zawodnicy trenera Michala Masnego dali się pokonać rywalom. Zajmują po 13 meczach miejsce w środku tabeli I ligi – są na 8. pozycji z bilansem 7 zwycięstw i 6 porażek.