Stworzyli aplikację, która pomaga wykryć raka skóry. Teraz zapraszają młodszych uczniów na bezpłatne lekcje programowania

Czterech uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W ramach projektu społecznego organizują lekcje w swojej szkole. W planach również specjalna platforma do nauki programowania.

Wiktora Fajkowskiego, jednego z uczestników projektu, poznaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Chłopak wspólnie z dwoma kolegami stworzył wtedy aplikację do badania znamion na skórze. Projekt „Cancel the Cancer” opierał się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Teraz przyszły programista chce dzielić się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.

Warsztaty z Programozaurem. Nauka poprzez zabawę.

Adam Witkowski, Wiktor Fajkowski, Paweł Dolata i Kacper Górski są uczniami 3. klasy technikum w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1. Postanowili wspólnie wziąć udział w konkursie „Zwolnieni z teorii”. W ramach naukowego projektu społecznego zorganizują bezpłatne warsztaty z programowania na terenie swojej szkoły. – Warsztaty odbędą się w sali informatycznej. Tutaj podziękowania należą się dyrekcji i naszym nauczycielom, którzy zawsze nas wspierają. Zajęcia mają nazwę „Warsztaty z Programozaurem. Stwórz swoją pierwszą stronę internetową.” Cały projekt jest pod szyldem Programozaura – postaci, którą wymyśliliśmy. Programozaur będzie również obecny na naszej platformie do nauki programowania. Tworzymy interaktywną platformę, na której będą kursy z programowania, zadania to wykonania. To będzie bezpłatna platforma. Chcemy utworzyć zrzutkę pieniędzy, z których tą platformę będziemy mogli utrzymać. Nie wykluczamy, że w niedalekiej przyszłości stworzymy bardziej zaawansowane kursy płatne – mówi Wiktor Fajkowski.

Dlaczego chcecie uczyć programowania? Czy to przydatna umiejętność – pytam młodych programistów.

– W obecnych czasach wiele osób i firm potrzebuje swojej strony internetowej. To umiejętność przydatna i potrzebna na początku przygody z programowaniem w ogóle. Uczy kreatywności. Uczymy tego od podstaw, na pierwszym szkoleniu będzie HTML. W przyszłości rozszerzymy to o Java Script, WordPress. Mamy zajęcia w szkole ale wciąż poszerzamy wiedzę – dodaje uczeń ZSM nr 1.

Młodzi „nauczyciele’ mają nadzieję, że ich platformę uda się uruchomić na czas pierwszych warsztatów. Odbędą się one czwartek 4 kwietnia o godzinie 17. Są dedykowane uczniom klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Ilość miejsc jest ograniczona, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Chętni mogą rejestrować się na warsztaty na specjalnej witrynie.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, już wkrótce mogą osobiście poznać młodych programistów. Okazją do tego są drzwi otwarte ZSM nr 1. Zaplanowano je na 27 kwietnia.

Zapisz się do naszego newslettera!


Udostępnij: Facebook Twitter