Święta coraz bliżej w Bydgoszczy. Na Starym Rynku stoi już miejska choinka

Ogromny świerk z Borów Tucholskich waży prawie dwie tony i ma 14 metrów wysokości.

Bydgoszczanie zobaczyli zgrabny i gęsty świerk we wtorkowy poranek (15 listopada) na Starym Rynku. Świąteczna choinka zabłyśnie już 19 listopada, kiedy zostanie otwarty Bydgoski Jarmark Świąteczny. Drzewo pochodzi z Borów Tucholskich. Po ścięciu ma 14 metrów i waży prawie dwie tony. Pojawi się na niej jasne i energooszczędne oświetlenie ledowe oraz ażurowe ozdoby w kształcie prezentów, zdobione wstążkami oraz błyszczące „cukrowe” laski. Choinka umieszczona jest w specjalnym otworze przygotowanym na tę okazję podczas ostatniego remontu płyty Starego Rynku. Będzie stała tam do końca stycznia.

W mieście widoczne są także świąteczne iluminacje. Przed ratuszem stoi anioł. Rozświetlona jest ulica Mostowa, gdzie postawiono bramę z rzeźbionym napisem „Jarmark Świąteczny”. Bydgoszczanie już robią sobie tam zdjęcia.

Na Starym Mieście nie zabraknie iluminowanej harfy, kontrabasu, trąbki czy karety z reniferem. Oświetlone zostanie również nabrzeże wyspy św. Barbary.

Na przyszły tydzień zaplanowano instalowanie ozdób na Rynku w Starym Fordonie.

Miasto nie zrezygnowało ze świątecznej iluminacji, ale wyda mniej m.in. dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia koszt tegorocznych iluminacji wyniesie 300 tysięcy złotych. Rok temu miasto na przygotowanie Bydgoszczy na Boże Narodzenie wydało 550 tysięcy złotych.

Informacje z Bydgoszczy. Zapisz się na nasz newsletter!


Udostępnij: Facebook Twitter