Sztafeta na Wyspie Młyńskiej. Szkoła im. Braille’a świętuje 150-lecie

Szkoła Braille’a świętuje w tym roku jubileusz 150–lecia. Z tej okazji zorganizowano sztafetę na Wyspie Młyńskiej. Biegali uczniowie, nauczyciele. Wsparli ich także sportowcy z wielu bydgoskich klubów.

Uczestnicy mieli do pokonania 150 okrążeń na środku Wyspy Młyńskiej. – Nasi uczniowie uprawiają wiele dyscyplin sportowych, dlatego stwierdziliśmy, że zrobimy taką imprezę, które zaktywizuje nie tylko nas, ale i całe otoczenie. Chcieliśmy wyjść poza nasze mury, co jest najbardziej istotne w procesie kształcenia naszych uczniów – po swoim starcie powiedziała dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. L. Braille’a Małgorzata Szczepanek, która rozpoczęła sztafetę.

Bieg sztafetowy wsparli zawodnicy z bydgoskich klubów siatkarskich (Polskie Przetwory/Pałac i Visła/Proline), koszykarskich (Polskie Przetwory/Basket 25
i Enea/Abramczyk/Astoria) oraz młodzi wioślarze
i żużlowcy.

Biegowemu wyzwaniu towarzyszyły atrakcje. Zaprezentowały się koła sportowe działające w ośrodku. Chętni mogli spróbować swoich sił w sportach dla niewidomych: kolarstwie tandemowe, boule, goalball czy blind tenis.

– To był świetny pomysł, aby zorganizować tę imprezę. Widzę, że wyciągnięto z domu sporo osób młodych
i tych troszkę starszych – mówił Jan Remplewicz, trener wielu medalistów w sportach dla niewidomych
i niedowidzących na  imprezach mistrzowskich.

Udostępnij: Facebook Twitter