Wagary z Politechniką i targi pracy w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej w Fordonie

Politechnika Bydgoska

Politechnika Bydgoska zaprasza w czwartek (21 marca) na świętowanie pierwszego dnia wiosny. Będą Wagary z Politechniką dla uczniów szkół średnich oraz Targi Pracy i Kariery.

Czwartek (21 marca) to pierwszy dzień wiosny. Fordoński kampus uczelni będzie pełen popularnonaukowych atrakcji. Wagary z Politechniką rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 14. – Mile widziane są całe klasy, jak i indywidualni wagarowicze – piszą organizatorzy. Tego dnia kampus główny w Fordonie zostanie podzielony na kilka stref.

#StrefaNauki: pokażemy świat inżynierów na naszych naukowych stoiskach, podczas wykładów i warsztatów tematycznych,

#StrefaRektrutacji: przedstawimy ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2024/2025. Rekrutacja letnia obejmie 36 kierunków, w tym po raz pierwszy w historii uczelni kierunek lekarski,

#StrefaQ&A: będzie możliwość zadawania pytań na temat rekrutacji, studiowania i życia studenckiego,

#StrefaKonkursowa: „zbieraj pieczątki, zdobywaj nagrody” – uczniowie będą wykonać różne zadania na naszych wydziałowych stoiskach i zbierać punkty dla swojej szkoły. Szkoła
z największą liczbą punktów zdobędzie nagrodę główną, a najbardziej wytrwali uczniowie dostaną upominek związany z politechniką,

#StrefaSportowa: ruch na świeżym powietrzu pod opieką pracowników z Akademickiego Centrum Sportu,

#StrefaGastro: kołacze, kiełbaski, wata cukrowa i ciepła herbata.

– Już trzeci raz spotykamy się z uczniami szkół średnich w pierwszy dzień wiosny. Za każdym razem są to świetne spotkania, podczas których nasza uczelnia tętni życiem i energią. Zachęcamy młodzież, aby również w tym roku przyjechała na fordoński kampus i spędziła z nami kilka godzin. Połączymy naukę z dobrą zabawą – mówi prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ.

Targi Pracy i Kariery

Tegoroczne Wagary z Politechniką zostały połączone z Targami Your Future, które odbędą się tego dnia w Akademickim Centrum Sportu przy ul. Kaliskiego 7 w godz. 10.00 – 14.00.

Targi skierowane są do osób poszukujących pracy, a w szczególności do studentów. Zaplanowana jest prezentacja ofert pracy, staży i praktyk ponad 60 przedsiębiorstw (stoiska z przedstawicielami firm, instytucji rynku pracy, służb mundurowych i doradców zawodowych). Odwiedzający będą mogli m.in. skonsultować dokumenty aplikacyjne z doradcą zawodowym, uczestniczyć w symulacji rozmowy rekrutacyjnej z potencjalnym pracodawcą, zrobić profesjonalne zdjęcie do CV, a przedstawiciele firm będą mieli możliwość przeprowadzenia rozmów networkingowych.


O godzinie 11.00 rozpocznie się debata pt. „Rekrutacja wczoraj, a dziś”, w której wezmą udział przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji wspierających rynek pracy.

O godz. 12.15 Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała „Spotkanie z przedsiębiorczością”, a Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy zaprasza do odwiedzenia interaktywnego stoiska i wzięcia udziału w pokazie funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Podczas Targów Pracy i Kariery Your Future odbędą się zabawy i quizy z upominkami ufundowanymi przez wystawców, m.in. wizyta w jednostce penitencjarnej pozwalająca pokazać z bliska pracę funkcjonariuszy Służby Więziennej po tej drugiej stronie, za „wysokim murem” oddzielającym od zwykłego świata.

Na koniec targów nastąpi wręczenie statuetki dla Najlepszego Wystawcy Targów Pracy i Kariery Your Future 2024 i dla osoby, która przygotuje  najciekawsze CV.

Wstęp wolny.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter