Turystyczne hity Unii Metropolii Polskich – wakacje w miastach pełne atrakcji

Baranovski na Wyspie Młyńskiej w ramach cyklu Rzeka Muzyki / Mat. UMB

Unia Metropolii Polskich wskazała turystyczne hity w każdym z miast należących do organizacji. W Bydgoszczy jest nim cykl koncertów Rzeka Muzyki.

Monumentalne widowiska, festiwal sztukmistrzów z całego świata, koncerty nad wodą, początek najważniejszego wyścigu kolarskiego w naszym kraju i wiele innych wydarzeń – w największych polskich miastach podczas wakacji będzie się działo naprawdę dużo. Czego absolutnie nie można przegapić? Podpowiadamy! – zachęca do odwiedzenia miast Unia Metropolii Polskich.

– Od jazzu i bluesa przez rytmy latynoamerykańskie po polskie przeboje sprzed kilku dekad, wielkie musicalowe hity i piosenki Agnieszki Osieckiej – Rzeka Muzyki to cykl 8 koncertów na wodzie, które co roku odbywają się w letnie wieczory na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Pierwszy koncert zaplanowano na 7 lipca, kolejne we wszystkie lipcowe i sierpniowe niedziele. Początek o godz. 19. Wstęp jest wolny.

Więcej na ten temat pisaliśmy tu:

Co proponują w wakacje inne miasta? W Gdańsku to m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. FETA to widowiska uliczne, spektakle plenerowe, lalki, nowy cyrk, happeningi w wykonaniu artystów z całej Europy. Tematem przewodnim tegorocznych widowisk jest fantazja. FETA jest organizowana od ćwierćwiecza i odbywała się w wielu różnych lokalizacjach. W tym roku najwięcej będzie się działo w parku Reagana. Start 11, a koniec 14 lipca. W Poznaniu z kolei odbędą się koncerty #NaFalach. To cykl bezpłatnych wydarzeń muzycznych nad dwoma poznańskimi jeziorami: Maltańskim i Strzeszyńskim. W dniach 12 i 13 lipca, 16 i 17 sierpnia wystąpią tu Mitch&Mitch, Mikromusic, Margaret i Organek. Łódź szykuje się na największy miejski darmowy festiwal w Polsce – Łódź Summer Festival. Na trzy dni (26-28 lipca) centrum miasta zamieni się w festiwalowe miasteczko. Na głównej scenie planowane są występy gwiazd polskich i zagranicznych. W tym roku wystąpią m.in. Milky Chance, Placebo, Beata i Bajm, PRO8L3M, Kukon, Krzysztof Zalewski, Król x God, Smolasty, White 2115, Kizo i Young Leosia.

O wydarzeniach w każdym z dwunastu miast należących do Unii Metropolii Polskich można przeczytać tu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter