Ulica Jagiellońska w Bydgoszczy ponownie otwarta dla ruchu – MWiK kończy inwestycję

W środę (8 listopada) po południu skończą się utrudnienia na ulicy Jagiellońskiej. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zakończyły budowę kanału deszczowego. Drogowcy już wymalowali nowe „pasy” i ustawili znaki.

Przypomnijmy, ulica Jagiellońska zamknięta dla ruchu samochodowego – na wysokości ulicy Chopina – była od 8 sierpnia. Objazd tego kluczowego dla płynności ruchu fragmentu ulicy był konieczny z uwagi na inwestycje Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. MWiK budował w tym miejscu m.in. kanał deszczowy. To świetna wiadomość dla kierowców tym bardziej, że prace udało się zakończyć wcześniej niż planowano – MWiK wskazywały, że budowa kanału deszczowego potrwać może do 11 grudnia.

Po otwarciu ulicy Jagiellońskiej na swoją trasę wróci (w nocy z czwartku na piątek) linia nocna 32N. Pasażerowie znów będą mogli korzystać z przystanków przy rondzie Fordońskim (przy ul. Jagiellońskiej), znikną z kolei tymczasowe przystanki utworzone przy alejach Wyszyńskiego i Skłodowskiej-Curie/Jurasza.

Bydgoskie wodociągi systematycznie kończą kolejne projekty związane z budową systemu kanalizacji deszczowej w naszym mieście. W różnych częściach Bydgoszczy spółka prowadzi kilkadziesiąt inwestycji, po których zakończeniu deszczówka ma być odpowiednio zagospodarowana, a miasto bezpieczniejsze i bardziej odporne na skutki ulew.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter