W miejscu CH Glinki powstanie nowoczesny park handlowy – otwarcie w przyszłym roku

W dawnym centrum handlowym głównym najemcą pozostanie market sieci Carrefour / Fot. B. Witkowski / UMB

Obiekt Centrum Handlowego Glinki ma zostać przebudowany i unowocześniony. Na 16 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni rozgoszczą się nowe sklepy i punkty usługowe.

Obiekt CH Glinki od początku nie miał szczęścia, mimo hucznego otwarcia (które też zaliczyło falstart ze względu na niedopełnienie procedur administracyjnych z inspektorem nadzoru budowlanego) klientów na miejscu nie było wielu. Dojazd do centrum handlowego był bardzo dobry, swego czasy kursował nawet darmowy autobus dowożący klientów na miejsce. Na zmotoryzowanych czekał ogromny parking, na którym nigdy nie brakowało miejsca. Niewielkie zainteresowanie klientów powodowało jednak, że poszczególne sklepy zaczęły się „wykruszać”. Im mniej było sklepów, tym rzadziej klienci zaglądali do środka. Po drodze było jeszcze kilka prób rekomercjalizacji oraz nadania konceptowi nowej roli, powstać tu miał chociażby Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Teraz w CH Glinki pozostał jedynie supermarket Carrefour. I to on będzie jedyną marką, która łączyć będzie stare CH Glinki z nowoczesnym obiektem, które swoje podwoje otworzyć ma już w czwartym kwartale 2025 roku.

– Nowy park handlowy powstanie w miejscu CH Glinki. Nieruchomość zostanie przebudowana, w efekcie czego Redkom Development zrealizuje najnowocześniejszy w okolicy park handlowy z Carrefour jako najemcą spożywczym. Nowe miejsce handlu o powierzchni ok. 16 000 GLA (Gross Leasable Area, czyli powierzchnia netto najemców do wyłącznego i wspólnego korzystania – red.) i 25 sklepami oraz punktami usługowymi zaoferuje mieszkańcom Bydgoszczy szeroki wybór towarów, od mody do urody, przez artykuły dla domu, dla zwierząt, DIY, czy przychodnię medyczną – poinformował Redkom Development, który na swoim koncie ma m.in. budowę galerii handlowych, hotelu czy osiedli mieszkaniowych.

Po otwarciu na klientów nadal czekać na potężny parking – przewidziany na pół tysiąca miejsc dla samochodów. Dzięki przebudowie i nowym najemcom, z których jak informuje inwestor część już podpisała umowy, park handlowy ma ponownie zaistnieć w świadomości klientów jako atrakcyjne miejsce na zakupy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter