Wakacyjna trasa z Bydgoszczy do Krakowa. LOT ponownie uruchamia atrakcyjne połączenie

Od 16 czerwca ruszają loty do stolicy Małopolski z bydgoskiego lotniska. Do Krakowa samoloty LOT będą latać dwa razy w tygodniu.

Jak informuje Port Lotniczy Bydgoszcz loty do Krakowa z naszego lotniska będą realizowane od 16 czerwca do końca sezonu letniego. To powrót na nasze lotnisko połączenia, które w zeszłym sezonie cieszyło się sporą popularnością wśród pasażerów.

– Rejsy realizowane będą dwa razy w tygodniu. Przylot z Krakowa do Bydgoszczy zaplanowany został w piątki na godzinę 21:50, natomiast wylot z Bydgoszczy do Krakowa na soboty o 6:50. Druga rotacja zaplanowana została w tych samych godzinach – w poniedziałki zaplanowany został przylot na Kujawy i Pomorze, natomiast wylot z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowany będzie we wtorki – przekazał nam Mateusz Dul, rzecznik PLB.

Bilety na połączenia są już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Można je kupić za niewiele ponad 200 złotych (w jedną stronę), jeśli nie zamierza się zabierać ze sobą bagażu rejestrowanego i około 300 złotych, gdy leci się z bagażem rejestrowanym.

To niewątpliwie wyczekiwana przez wiele osób decyzja. Głównym zadaniem PLB, jest otwarcie okna na świat dla mieszkańców Kujaw i Pomorza i zwiększanie dostępności komunikacyjnej. Dzięki temu połączeniu, znacznie skróci się czas podróży na południe Polski, która od połowy czerwca potrwa zaledwie godzinę – podkreśla Edward Hartwich, prezes PLB.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter