Wiadukt na Armii Krajowej z zamontowanymi łukami. Na mostach na Brdzie widać postęp prac

Najtrudniejsze prace przy stalowych konstrukcjach już za wykonawcą. / Fot B. Witkowski / UMB

Postępują prace przy budowie nowego wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej. Wiele zmienia się też na moście tramwajowym i drogowym przez Brdę.

– Nowy obiekt został już nasunięty nad tory kolejowe. Konstrukcja nadal jednak jest uniesiona na tymczasowych podporach. Wykonane zostały końcówki przęseł, które pozwoliły przystąpić wykonawcy do montażu łuków ogromnej konstrukcji. Łuki zostały połączone i zespawane. W najbliższych dniach obiekt zostanie opuszczony i osadzony na przyczółkach. Wykonawca rozpocznie wtedy prace przy izolacji obiektu, odwodnieniu i układaniu nawierzchni oraz kap chodnikowych – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.


Intensywne prace trwają na budowie mostu tramwajowego i drogowego nad Brdą. Jak informują bydgoscy drogowcy, w kierunku mostu wykonane zostały warstwy konstrukcji przy najazdach na obiekt oraz zabetonowane zostały rozjazdy tramwajowe. Na moście tramwajowym ułożone zostały szyny, które obecnie są łączone. Po zabezpieczeniu płyt betonowych, szyny zostaną przesunięte i osadzone w miejscach docelowych. Właśnie zakończyło się nasuwane elementów mostu drogowego, które połączyły się nad rzeką. Trwa zbrojenie, które docelowo pozwoli betonować płytę pomostu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter