Wielbłądy, flamingi i tukany to nowi mieszkańcy szpitala dziecięcego w Bydgoszczy. Dla małych pacjentów powstał Zaczarowany Taras

Kolorowe figury przekazało szpitalowi Stowarzyszenie Łatwo Pomagać. Nie po raz pierwszy jego członkowie starają się dodać do szpitalnej rzeczywistości odrobiny magii.

Figury zostały przekazane do placówki w październiku. Część z nich czekało na montaż na Zaczarowanym Tarasie. Inne egzotyczne zwierzęta można spotkać na Izbie Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Zaczarowany Taras. Tu mieszkają pasiaste wielbłądy i różowe hipopotamy

Kolorowe hipopotamy, flamingi, wielbłądy, żółwia i tukany czarują małych pacjentów. Wraz z nimi na Zaczarowanym Tarasie „wyrosła” karnegia olbrzymia – największy na świecie sukulent z rodziny kaktusowatych. Na tym nie koniec. Prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać ma już kolejne plany względem tego miejsca. – Mamy też pomysł, by posadzić rośliny na „Zaczarowanym Tarasie”, ale to raczej nastąpi już na wiosną. A i są kolejne tarasy do zaczarowania, gdzie mali pacjenci latem wychodzą, by nabierać sił w promieniach słoneczka. – mówi Wioletta Górska.

Wcześniej Stowarzyszenie stworzyło podobny Zaczarowany Ogród Szpitalu im. A  Jurasza. – Ten pomysł bardzo spodobał się małym pacjentom oraz ich rodzicom. Teraz chore dzieci będą miały cudownie kolorowy widok ze szpitalnych okien, bowiem placówka ma taras zlokalizowany w miejscu, które widoczne jest praktycznie z każdego szpitalnego okna – dodaje inicjatorka akcji.

Już wkrótce małych pacjentów Szpitala Dziecięcego odwiedzą Łatwo Pomagające Elfy. Rozdadzą dzieciom bożonarodzeniowe upominki. Każdy może wspomóc charytatywną akcję. Listy małych pacjentów i spis potrzebnych rzeczy można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter