Wybierz się na spacer do schroniska i adoptuj miłość! Zaproszenie do wyjścia z domu

Na zdjęciach prezentujemy psiaki, które wezmą udział w spacerze/fot. MCK

Ethniesy – Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej już po raz dziesiąty zagości w Bydgoszczy. Tegorocznym hasłem przewodnim jest…miłość! Uczucie to można okazać ludziom, oraz zwierzęcym mieszkańcom Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Dominika Kiss-Orska od 11 lat poprowadzi wycieczki piesze i rowerowe w ramach cyklu „Kultura na świeżym”. Jest również twórczynią i koordynatorką Festiwalu Ethniesy. W tym roku łączy oba wydarzenia, aby okazać miłość bezdomnym psom. W ramach Małej kultury na świeżym zaprasza na spacer do schroniska dla zwierząt. Spacer pod hasłem „Adoptuj MIŁOŚĆ!” odbędzie się w sobotę, 11 marca.

Uczestnicy udadzą się do schroniska pieszo – trasą wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Wędrówka rozpocznie się o godz. 9.00 na parkingu Miejskiego Centrum Kultury. Do przejścia ok. 8 kilometrów. Na miejscu na spotkanie czekać będzie dziesięć wytypowanych psiaków, gotowych do adopcji. Zapoznawczy spacer z bezdomniakami odbędzie się na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy oraz w okolicznym lesie. W pierwszej kolejności smycz z psiakiem otrzyma rodzina, która jest zainteresowana adopcją.

– Ponieważ hasłem tegorocznych Ethniesów jest MIŁOŚĆ, chciałam okazać ją również naszym braciom mniejszym. Sama mama dwa koty – uratowane „znajdki”. Mam nadzieję, że w czasie wędrówki psy ze schroniska znajdą swoje rodziny. Jeszcze można się zapisać na wydarzenie, wystarczy wysłać do mnie e-mail na adres: dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl – mówi Dominika Kiss-Orska.

Bydgoszcz z każdej strony – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter