Wybory Miss Bydgoszczy 80+. Bo piękno nie zna wieku

Seniorki w naszym mieście są piękne i aktywne

W styczniu w Bydgoszczy odbędą się wybory Miss 80+. Na czerwonym dywanie panie zaprezentują się w zjawiskowych kreacjach. Będą emocje, choć w tej zabawie nie tytuły są najważniejsze.

Pomysłodawczynią i organizatorką niezwykłych wyborów najpiękniejszej jest Bernadeta Michałek, która w Fordońskiej Kopalni Pomysłów prowadzi wiele inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców Fordonu. Do tej pory stała za mnóstwem ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Teraz nadszedł czas, by w roli głównej znalazły się bydgoskie seniorki.

Wydobyć piękno, które mają w sobie

– Coraz częściej, gdy spotykam panie w starszym wieku, spoglądam na nie z zazdrością. Podziwiam ich urodę i to, jak są zadbane. To kobiety eleganckie, widać w nich klasę. Tego mogłoby się od nich uczyć wiele młodszych kobiet. Ubierają się gustownie. Nie wychodzą na ulicę w stroju domowym. Już od dawna myślałam o zorganizowaniu dla nich wyborów miss – tak o swojej inspiracji mówi Bernadeta Michałek. Chociaż wybory zostały ogłoszone niedawno, już są pierwsze chętne kandydatki. Każda z uczestniczek wyborów Miss 80+ przejdzie metamorfozę pod okiem stylistów, fryzjerów i makijażystek. W inicjatywę zaangażowało się wielu przedsiębiorców i instytucji. W ramach przygotowania do konkursu seniorki będą pobierały lekcje w szkole tańca. Panie nie będą też musiały martwić się o pokazowe kreacje. Wieczorowe stroje zapewnia właścicielka jednego z salonów sukien ślubnych i wieczorowych. Osiemdziesięciolatki zaprezentują się również w strojach sportowych. Impreza łączy pokolenia. Do udziału w wyborach Miss 80+ udało się zaangażować młode dziewczyny. – Będą wyprowadzały panie zza kulis. Chylę czoła właścicielce sklepu z sukienkami dla dziewczynek „Księżniczka”. Ta pani ubierze nam pięknie dzieci – dodaje organizatorka wyborów.

Miss Bydgoszczy 80+. Diadem dla każdej z Pań

Wybory odbędą się 27 stycznia 2024. Poprowadzi je nieodpłatnie Piotr Wardowski. Najpiękniejsza osiemdziesięciolatka zostanie wybrana w Hangarze Kultury w Fordonie, przy ul. Piwnika Ponurego. Zmagania będzie podziwiać publiczność.
– Niestety liczba miejsc ze względu na przestrzeń będzie ograniczona. Przygotujemy i rozdamy wiele zaproszeń – w pierwszej kolejności dla rodzin uczestniczek. Osoby chętne dołączyć do nas będą mogły z pewnością uzyskać bezpłatne wejściówki. Już jest wielu zainteresowanych – mówi Bernadeta Michałek. Na oczach publiczności kandydatki do tytułu Miss 80+ będą prezentowały się na czerwonym dywanie. Pod sufitem zawiśnie złota korona. W tych wyborach wszyscy osiągną sukces.
– Będą trzy pierwsze miejsca. Przyznana zostanie też nagroda publiczności. Jednak każda z pań, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma symboliczny diadem – tłumaczy pomysłodawczyni wydarzenia. W jury zasiądzie m.in. Izabela Grochowska z zespołu Płomienie. Przerwy pomiędzy przejściami na wybiegu uświetnią występy dziecięcych zespołów. – Wielu pytało mnie: dlaczego akurat Miss 80+? Dlatego, że nieco młodsze panie są dość aktywne, udzielają się w klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku, spotykają się na kawę z koleżankami. Chcę pokazać, że panie w każdym wieku przy dobrym zdrowiu mogą być aktywne. Być może w wyborach wystąpi pani, która ma 92 lata – dodaje na koniec Bernadeta Michałek.

Subscribe to our newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter