Zaczyna się remont ul. Pod Skarpą. Znikną dziury, powstaną chodniki na ważnym połączeniu Fordonu z centrum Bydgoszczy

Fragment ul. Pod Skarpą potrzebuje remontu / Mat. ZDMiKP

Od czwartku (23 maja) rozpoczyna się pierwszy etap kompleksowego remontu ul. Pod Skarpą. Prace będą prowadzone od ronda przy Matki Teresy z Kalkuty do ul. Romana Kaczmarczyka. Zakończą się po dwóch miesiącach. Potem wystartuje kolejny etap robót na ul. Pod Skarpą.

Ulice Pod Skarpą i Zamczysko to ważny dla wielu mieszkańców Fordonu trakt, z którego korzystają, jadąc w kierunku centrum. W czwartek (23 maja) rozpoczyna się pierwszy etap prac drogowych na 500-metrowym odcinku od Matki Teresy z Kalkuty do ul. Romana Kaczmarczyka. To fragment mocno zniszczony, wiele tam dziur z asfaltowymi łatami. Przebudowywany od czwartku odcinek zostanie oczywiście zamknięty. Drogowcy przygotowali objazd zarówno dla prywatnych aut jak i autobusów komunikacji publicznej linii 73 i 98.

– Objazd dla aut i wybranych linii autobusowych zostanie poprowadzony pobliskimi ulicami: Matki Teresy z Kalkuty – Trybowskiego – Jasiniecką. Prace na tym odcinku będą realizowane przez około dwa miesiące a ich zakończenie pozwoli przystąpić do kolejnego etapu – informuje ZDMiKP.

W kolejnym bowiem nastąpi przebudowa odcinka ul. Pod Skarpą od ul. Sybiraków i dalej do skrzyżowania z ul. Korfantego o łącznej długości około 700 metrów.

Firma Czill, która wykona prace ułoży nową nawierzchnię asfaltową, wybuduje zjazdy do posesji z kostki betonowej oraz chodnik po południowej stronie jezdni. Pojawi się też peron autobusowy i oświetlenie.

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Doświetlone zostaną dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Pod Skarpą oraz na skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza.
– W ramach prowadzonych prac przewidujemy spory pakiet nasadzeń. Pojawi się 40 drzew (brzóz, sosen i świerków) i ponad 500 krzewów (pięciorników, dereni i kosodrzewin) – informuje ZDMiKP. Całość ma kosztować 4,4 mln zł.

Wcześniej przebudowano już tę trasę pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Sybiraków o łącznej długości 3,6 kilometrów. Powstały progi zwalniające, wysepki, rondo na połączeniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty, nowe oznakowanie. Nowe ulice i nawierzchnie pozwoliły też w ten rejon miasta skierować autobusy komunikacji miejskiej.

Udostępnij: Facebook Twitter