Żużlowcy Abramczyk Polonii walczyli w Gdańsku. Oberwanie chmury nad stadionem

Abramczyk Polonia wykonała zadanie w Gdańsku / Fot. Michał Młodzikowski/Polonia Bydgoszcz

Lało przed meczem. Ulewa przeszła także nad stadionem w trakcie spotkania. Dlatego rozegrano tylko osiem biegów, zanim mecz został przerwany. Najważniejsze, że żużlowcy Abramczyk Polonii odnieśli ważne zwycięstwo.

Deszcz zaczął padać, gdy zawodnicy obu zespołów byli na prezentacji. Błyskawicznie zalany został tor. Pojawiły się kałuże. Sędzia Rafał Kobak czekał, aż tor obeschnie i zostanie przygotowany do jazdy. Po 50 minutach zawodnicy rozpoczęli ściganie. Po trzech remisach w pierwszych wyścigach bydgoszczanie (Tim Soerensen i Franciszek Karczewski) pokonali 4:2 Toma Brennana (Bartosz Tyburski został wykluczony). Po VI biegu był remis 18:18, ale w VII i VIII wyścigu Abramczyk Polonia dzięki zwycięstwom 4:2 oraz 5:1 objęli prowadzenie 27:21. Wtedy ponownie spadła gwałtowna ulewa. Wynik został zaliczony. Poloniści wygrali trzeci mecz w sezonie. W innym spotkaniu Orzeł Łódź przegrał z ROW Rybnik 39:50.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia 21:27

Energa Wybrzeże: Kasprzak 5 (3, 2), Brennan 2 (2, 0), Iversen 0 (0, 0), Tonder 2 (0, 2), Klindt 7 (3, 3, 1), Tyburski 0 (0, w, w), Wysocki 5 (3, 2)

Abramczyk Polonia: Lyager 2 (1, 2), Huckenbeck 2 (2, d), Szczepaniak 8 (2, 3, 3), Soerensen 6 (3, 1, 2) Buczkowski 4 (1, 3), Karczewski 3 (2, 1), Buszkiewicz 2 (1, 1)