Aktywnie i proekologicznie nad Starym Kanałem Bydgoskim. Piknik rodzinny z wieloma atrakcjami

Nad kanałem czekać będzie wiele atrakcji

W parku nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się w niedzielę (26 maja) druga edycja pikniku rodzinnego. Będzie można spędzić czas na wspólnej zabawie i pomóc w sprzątaniu okolicy.

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) czeka szereg atrakcji.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane są konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi zostaną nagrodzone ekogadżetami. Dla miłośników sportu, na stoisku informacyjnym aplikacji Aktywne Miasta i Rowerowej Stolicy Polski, czekać będą gry miejskie i zabawy z nagrodami. Bydgusia zadba o naszą kondycję podczas energicznej zumby.

BBO – konsultacje

Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunek zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy znajdzie się również budka z lodami.

Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. – Warto zadbać o nasz wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o nasze najbliższe otoczenie, nasze miasto i planetę – przekazują organizatorzy.

Organizatorem pikniku jest Miasto Bydgoszcz.

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim”

26 maja, niedziela, 11.00 – 16.00

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy V Śluzie (na wysokości Czarnej Drogi)

W programie:

  • Rowerowa Stolica Polski – gry miejskie i zabawy z nagrodami
  • Plenerowy punkt informacyjny aplikacji Aktywne Miasta
  • Konkursy i animacje dla dzieci
  • Akcja sprzątania z RO Wilczak-Jary
  • Poczęstunek od RO Okole
  • Zumba z Bydgusią
  • Kupony na lody
  • Rodzinna gra terenowa z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim
  • Punkt konsultacyjny zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego
Udostępnij: Facebook Twitter