Bobry podgryzły drzewa, które przewróciły się w Fordonie. Strażacy pojechali wozem z BBO

Ekipa OSP Fordon w chwili, kiedy odbierała swój wóz z BBO / B.Witkowski/UMB

Strażacy z OSP Fordon dostali wóz ratowniczy-gaśniczy dzięki dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Za nimi pierwszy wyjazd bojowy. Usuwali drzewa powalone przez bobry.

– Powalone drzewa na ogrodzenie posesji. W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do powalonych drzew na ogrodzenie posesji przy ul. Nad Wisłą. Na miejscu okazało się, że winowajcą były bobry które podgryzly dwa drzewa. Jednocześnie był to pierwszy wyjazd bojowy dla naszego GBA 2.5/16/5 MAN 308c85. Brak osób poszkodowanych – zakomunikowali strażacy z OSP Fordon.

Pojazd strażaków – MAN 308c85 to średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Używany wóz kosztował 350 tysięcy złotych i został zakupiony ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zakupu samochodu zwyciężył w głosowaniu BBO.

Ochotnicza Straż Pożarna w Fordonie funkcjonowała od 1859 roku. W 1983 r. została rozwiązana. Jednostka wznowiła działalność w 2018 roku. Strażaków ochotników wspiera również miasto. W ubiegłym roku, również dzięki BBO, ochotnicy zyskali m.in. nowe hełmy, specjalne ubrania i obuwie.

Udostępnij: Facebook Twitter