Bydgoski Dzień z Rodziną. Familijne spotkanie przy Gdańskiej 5 [ZDJĘCIA]

Dzień z Rodziną przy Gdańskiej 5 / Fot. E.Kochetkova/UMB

Był koncert i układanie klocków Lego, a w Ogrodzie Społecznika relaksująca joga. Dzień z Rodziną przy Gdańskiej 5 nie zawiódł.

W sobotę (16 września) w siedzibie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbył się kolejny Dzień z Rodziną. Wspólnie świętowano 10-lecie programu Bydgoska Rodzina 3+.

Pogoda dopisała, słoneczna aura pozwoliła zorganizować wszystkie zaplanowane atrakcje. Do udziału w Dniu z Rodziną zachęcał przechodniów na ulicy Gdańskiej sam SpongeBob Kanciastoporty. Zapraszał z powodzeniem do wnętrza. Przyszły całe rodziny. Pojawili się także wychowankowie Ośrodka im. Braille’a, w którym uczą się dzieci i młodzież niewidoma i niedowidząca. Bydgoszczanie – ci duzi i nieco mniejsi, aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy. Każdy mógł robić to, co lubi najbardziej.

A było w czym wybierać. Na początek dzieci i ich rodziców rozgrzał koncert „Jeszcze wakacyjny” w wykonaniu KreAktywnych. Następnie część uczestników wzięła udział w zamkniętych warsztatach. Inni budowali w tym czasie różne konstrukcje z klocków Lego i malowali oraz pisali w plastyczno-literackich warsztatach z Biblioteką. Miłośnicy natury mogli w międzyczasie odetchnąć w zielonym salonie BCOPW – Ogrodzie Społecznika/Społeczniczki. W cieniu drzew odbyła się rodzinna zabawa z jogą. Atrakcji nie zabrakło również dla fanów kulinariów. W organizację Dnia z Rodziną włączyła się kawiarnia Zakładka. To tam odbyły się najpierw kawowe warsztaty dla dorosłych, a następnie Pancakes&Shakes dla dzieci.

– Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy włączyli się w organizację tego dnia oraz tym, którzy na co dzień udzielają zniżek w programie Bydgoska Rodzina 3+. To dzięki wam ten program jest taki fajny. To dzięki wam tak wiele atrakcji dzisiaj – podsumowała wydarzenie Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej.

W 2023 roku minęło 10 lat, od kiedy wystartował program Bydgoska Rodzina 3+. Przez ten czas do rodzin w mieście trafiło ponad 50 tysięcy Kart Dużej Rodziny 3+. Dzień z Rodziną to jedno z wydarzeń, które promuje tę ważną dla mieszkańców Bydgoszczy inicjatywę.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter