Most na Wiśle i Stary Fordon / Fot. M. Urbański
Marek Urbański lubi fotografować z drona przyrodę i architekturę. Pokazuje także naszą Bydgoszcz. – Wystarczy wyjść z domu 0 mówi fotograf-amator o swej pasji ilustrowania obrazów naszego miasta.
„Bydgoszcz w obiektywie Bydgoszczan” – tak się nazywa stała rubryka na drugiej stronie miejskiego magazynu „Bydgoszcz Informuje”, w której raz w miesiącu publikujemy zdjęcia wykonywane przez bydgoskich pasjonatów fotografii.
W ostatnim numerze „Bydgoszcz Informuje” pokazaliśmy pracę Marka Urbańskiego – Fotografuję z drona przyrodę, architekturę dużo jeżdżę w Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlak Orlich Gniazd. Staram się pokazywać na moich profilach piękne oblicze Polski i zachęcić do zwiedzania. W samej Bydgoszczy i okolicach Fordonu spotykam na co dzień sarny, łosia, mnóstwo ptactwa, a królem naszych okolic jest bielik mieszkający w okolicach Ostromecka, który często spędza czas na Łoskoniu. Wystarczy wyjść z domu – pisze Marek Urbański, autor zdjęcia Wisły i Fordonu.


