Dodatki węglowe do wypłaty – pieniądze u bydgoszczan pojawią się już w poniedziałek

Są pieniądze na dopłaty węglowe. Dziś bydgoscy radni przyjęli budżetowe poprawki, które umożliwiają ich wypłatę.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał rządowe środki na dopłaty węglowe dla bydgoszczan. Żeby trafiły one na konta potrzebna była jednak decyzja radnych o ich zabudżetowaniu. Wczoraj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wystąpił do przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej o pilne zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Radni w trybie ekstraordynaryjnym spotkali się już w piątek rano i podjęli stosowną uchwałę. Pierwsze dotacje powinny trafiać na konta wnioskodawców już od poniedziałku.

Do budżetu miasta wpłynęło 14 milionów złotych, miasto szacuje, że aby pokryć zapotrzebowanie wynikające z wniosków potrzeba około 19 milionów złotych i ma nadzieję, że kolejna transza środków dotrze wkrótce. Jednak, by nie zwoływać kolejnej sesji rady, „zadekretowano” zmianę w budżecie od razu na całą kwotę dotacji.

– Temperatura za oknem jest coraz niższa, z tego powodu ważnym jest to, by zapewnić mieszkańcom spokój i dobre, w miarę spokojne przetrwanie okresu zimowego – powiedział skarbnik miasta Piotr Tomaszewski uzasadniając potrzebę przyjęcia poprawki budżetowej.

Radnych nie trzeba było specjalnie do tego zachęcać i jednogłośnie poprawkę do budżetu przyjęli.

Przypomnijmy, od środy 21 września można również składać wnioski (przez internet oraz osobiście przy ul. Wojska Polskiego 65) na dodatki dla osób ogrzewających domy pelletem, drewnem, gazem LPG lub opałem. Podobnie, ciągle przyjmowane są wnioski o dodatek węglowy. Druki wniosków można pobrać tutaj: https://www.bydgoszcz.pl/swiadczenia/wnioski-do-pobrania/

Udostępnij: Facebook Twitter