Enea Bydgoszcz Triathlon. Największy triathlon w Polsce dzieje się w Bydgoszczy

– Wracamy do frekwencji w naszej imprezie na poziomie z 2019 roku, sprzed pandemii – mówi Aleksander Skorecki, jeden z organizatorów Enea Bydgoszcz Triathlon. Największa impreza triathlonowa w Polsce odbędzie się 9 i 10 lipca.

To już ósma edycja Enea Bydgoszcz Triathlon, największego pod względem liczby uczestników i najczęściej nagradzanego triathlonu w Polsce. Otrzymał także także nagrodę dla najlepszej imprezy w kraju za rok ubiegły. Wygrał w głosowaniu zawodników, kibiców i fanów organizowanym przez portal triathlonlife.pl.

Enea Bydgoszcz Triathlon. Impreza dla wszystkich

– W tej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon mamy tradycyjnie cztery dystanse. W naszej imprezie sił spróbować może bowiem każdy – mówi Jakub Kubiński, organizator EBT. Idealny dla debiutantów jest TRYathlon. Uczestnicy swoich sił spróbują również na 1/8 dystansu Ironmana (475m pływania, 19 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 36 km jazdy rowerem i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem, 22 km biegu). Startują także sztafety – w tym roku będzie ich blisko 200. W tracie Enea Bydgoszcz Triathlon odbędą się także mistrzostwa świata w quadrathlonie – w tej konkurencji do 475 m pływania, 19 km na rowerze i 5,5 km biegu dochodzi jeszcze pokonanie 4 km w kajaku. Organizatorzy proponują także zawody dla dzieci.

– Enea Bydgoszcz Triathlon to marka sama w sobie. Ta impreza rozrasta się pod każdym względem. To efekt ciężkiej pracy organizatorów, która trwa cały rok. Miasto wspierało i będzie wspierać ten projekt – potwierdza Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. Z okazji EBT Bydgoszcz odwiedza tysiące gości. – Z naszych analiz wynika, że połowa uczestników to osoby z Bydgoszczy i najbliższej okolicy. Druga połowa to goście, głównie z kraju. Z każdym z uczestników przyjeżdża średnio 1,7 osoby. Mamy więc już wielotysięczną rzeszę przyjezdnych – opowiada Aleksander Skorecki.

Przebywają w Bydgoszczy cały weekend i mają więc czas, aby nie tylko startować czy kibicować, lecz obejrzeć miasto. – Pokażemy naszą piękną Bydgoszcz. Sami się szybko przekonują, że prawdziwe oblicze miasto nie ma nic wspólnego z „Brzydgoszczą” – mówi Kubiński. Goście EBT mogą za 5 złotych skorzystać ze wszystkich placówek Muzeum Okręgowego – Polecamy szczególnie wyjątkowe rzeczy, jak obejrzenie złotego skarbu bydgoskiego i Exploseum – podkreśla Krupa.

Enea Bydgoszcz Triathlon. Atrakcje za metą

Start i meta znajduje się tradycyjnie przy halach Immobile Łuczniczka oraz SISU Arena. Obok lodowiska Torbyd Enea przygotowuje strefę atrakcji dla kibiców i samych uczestników w każdym wieku. – Nauka, rozrywka i sport to trzy nasze propozycje. Będzie można atrakcyjnie bawić nauką. W strefie rozgrywki mamy gry i automaty. W strefie sportu nowoczesne lekcje wf z zumbą i stretchingiem – opowiada Mateusz Pilarczyk z Enei.

W piątek (8 lipca), w godz. 17 – 21 przed Torbydem odbędą się targi sprzętu sportowego EXPO (także w sobotę i niedzielę). Rozpocznie się także Food Truck Festiwal, na którym dań z różnych kuchni świata można także będzie skosztować w sobotę (9-21) i niedzielę (9-18).

Udostępnij: Facebook Twitter