Koszykarze Astorii zdemontowali HydroTrucka. Ważne zwycięstwo ekipy Basketu 25

Sześć zwycięstw i jedna przegrana – to bilans ostatniego miesiąca koszykarzy Enei Abramczyk Astorii, którzy w niedzielę nie dali szans HydroTruckowi Radom. Koszykarki Basketu 25 wygrały ważny mecz na parkiecie w Pruszkowie.

Bydgoszczanki, przedostatnie w tabeli ekstraklasy mierzyły swe siły z ostatnim MKS Pruszków. Stawką było powiększenie przewagi w tabeli nad rywalkami i to się udało. Zespół Piotr Kulpekszy wygrał trzeci mecz w sezonie (dwa z MKS i jeden z Polonią Warszawa), co jest bardzo istotne w kontekście walki o utrzymanie. Pruszkowianki pozostają bez zwycięstwa. W piątkowym pojedynku obaw co do wyniku by nie było, gdyby nie druga kwarta, w której gospodynie doprowadziły do remisu. Po przerwie bydgoszczanki szybko wyjaśniły sytuację na boisku. Zawodniczki tworzące fundament Basketu 25 (Keondria Calloway, Andelina Radić, Karina Michałek, Oceana Hamilton, Weronika Papiernik) zgodnie rzuciły powyżej 10 pkt rywalko,

MKS Pruszków – Basket 25 67:76

Kwarty: 14:28, 29:17, 12:19, 12:12

Basket 25: Radić 16 (3), Calloway 15 (2), Michałek 13 (3), Papiernik 10 (1), Zmierczak 6 (2) oraz Hamilton 10, Wieczyńska 0, Zdrodowska 0, Pawlikowska 2, Maławy 4, Sztąberska 0, Świątkowska 0

W niedzielne popołudnie koszykarze z Bydgoszczy zdemontowali HydroTrucka Radom. Od początku do końca meczu bydgoszczanie mieli zdecydowaną przewagę. Dość powiedzieć, że zakończyli mecz grają z samymi młodzieżowcami na boisku. W kolejnym meczu widać, że znaczącym wzmocnieniem jest transfer Michała Pluty (4/5 za trzy). W pojedynku z HydroTruckiem znakomicie spisali się rezerwowi, którzy łącznie zdobyli aż 48 punktów. Cztery najlepsze obecnie zespoły I ligi to: Górnik Wałbrzych i Śląsk II Wrocław (17 zw. i 5 por.) oraz Enea Abramczyk Astoria i Miasto Szkła Krosno (bilans 16:6).

Enea Abramczyk Astoria – HydroTruck Radom 93:64

Kwarty: 28:17, 23:20, 21:14, 21:13

Enea Abramczyk Astoria: Kiwilsza 15, Goodwin 13 (3), Zegzuła 7 (1), Stupnicki 6 (2), Jeszke 4 oraz Pluta 16 (4), Wińkowski 9, Śmigielski 9 (1), Burczyk 9 (2), Ulczyński 3 (1), Zabłocki 2