Mamy już pierwszy jarmark na moście. Będzie także jarmark na wodzie

Barka Lemara zaprasza na „Retro Jarmark na wodzie” / Fot. B.Witkowski/UMB

Musimy wykorzystywać swoje atuty i się nimi inspirować. Bydgoszcz od zawsze była miastem rzeki. Stąd się wziął pomysł jarmarku na wodzie – mówi Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

„Retro Jarmark na wodzie” odbędzie się w piątek i sobotę (1 i 2 grudnia) na barce Lemara zakotwiczonej na nabrzeżu tuż obok Mostu Staromiejskiego, gdzie trwa już od 22 listopada Bydgoski Jarmark Świąteczny – Pomysł organizowania jarmarku na moście był oryginalny i wyjątkowy. Nie jesteśmy w stanie w Bydgoszczy mierzyć się na wielkość i skalę takich wydarzeń z największymi miastami w Polsce. Możemy za to być wyjątkowi. Rzeka to nasz największy skarb i źródło inspiracji i stąd zorganizowania jarmarku na wodzie – tłumaczy ideę dwudniowej imprezy Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Miejscem „Retro Jarmarku na wodzie” będzie zabytkowa barka Lemara, którą opiekuje się Miejskie Centrum Kultury. Barka zostanie specjalnie podświetlona. W ładowni znajdą się stoiska, na których można będzie kupić wyłącznie towary i smakołyki od bydgoskich wytwórców.

– To ma być według zamysłu retro jarmark w starym stylu przypominającym atmosferę świąt z dzieciństwa naszych dziadków. Dawne czasy i przedświąteczne przygotowania do świata retro ma przypominać bydgoski skład kolonialny, jak sprzed stu lat. Wejdziemy do świata zapachów, smaków, elegancji tamtych czasów. Będzie także specjalna retro ścianka do robienia zdjęć – mówi Bakalarczyk.

„Retro Jarmark na wodzie” w piątek i sobotę (1 i 2 grudnia) w godzinach 14-19.

Zapisz się na nasz bydgoski newsletter!

Udostępnij: Facebook Twitter