Marzec w Pałacu Młodzieży. Rozwojowe warsztaty, pokazy filmowe i wielkanocny kiermasz

W pierwszym wiosennym miesiącu w roku Pałac Młodzieży przygotował wiele aktywności – nie tylko dla najmłodszych bydgoszczan. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Marzec w Pałacu Młodzieży upłynie pod znakiem artystycznych wrażeń. Nie zabraknie dobrej muzyki, kina i sztuki teatralnej.

Psychologiczne wsparcie dla uczniów

Warsztaty wsparcia psychologicznego stanowią ważny punkt w kalendarzu Pałacu Młodzieży. 9 marca o godzinie 10 rozpoczną się warsztaty pn. „Wpływ technologii cyfrowej na zdrowie psychiczne, rozwój emocjonalny i interakcje społeczne”. Są skierowane dla rodziców uczniów zdolnych. Ich celem jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności, które pomogą zrozumieć oraz skutecznie radzić sobie z wpływem nowoczesnych technologii na życie psychiczne i emocjonalne dzieci i młodzieży. Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Greta Haraś, która na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży oraz w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego. . Udział w warsztatach jest bezpłatny. 20 marca o godzinie 10 odbędą się warsztaty skierowane dla uczniów. Tematem spotkania będzie trening twórczości. Spotkanie jest skierowane dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych o ponadpodstawowych. Ich celem jest jest rozwijanie i pobudzanie specyficznych zdolności poznawczych, zwłaszcza: zdolności do abstrahowania, tworzenia skojarzeń, myślenia metaforycznego, a także transformacji, elastyczności i giętkości myślenia. Do osiągnięcia tego celu wykorzystywane będą specjalnie przygotowane zadania i techniki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy kierować do dnia 13.03.2024 do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Małgorzaty Maćkowiak, e-mail: malgorzata.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 321 00 81 wew. 310. Miejsce: Pałac Młodzieży, sala 115.

Fabryka Szalonego Królika

Tegoroczna Wielkanoc przypada 31 marca. W związku z tym Pałac Młodzieży organizuje kiermasz świąteczny pn. Fabryka Szalonego Królika. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 marca w godzinach 15-18. W holu na parterze Pałacu Młodzieży na gości będzie czekało stoisko uruchomią stoisko z oryginalnymi, ręcznie wykonywanymi ozdobami. Ich autorami są uczestnicy Klubu Rozwijania Aktywności Dziecięcej „Promyczek” oraz  wolontariusze „Zielonego Parasola”.

Teatralne zmagania

23 marca o godzinie 9:30 rozpoczną się 31. Konfrontacje Teatralne. W wydarzeniu uczestniczyć będą  zespoły teatralne ze szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego Bydgoszczy, a także województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas imprezy grupy teatralne mają możliwość prezentowania teatru żywego słowa, teatru plastycznego, muzycznego bądź kabaretu. Konfrontacje są podsumowaniem wielomiesięcznej pracy i zabawy w teatr młodych aktorów. Przedsięwzięcie ma charakter konkursowy.

Spotkania dla maluchów

17 marca o godzinie 11 Zabawowy Klub Malucha zaprasza całe rodziny. Podczas niedzielnego spotkania na ekranie pojawią się polskie filmy animowane dla dzieci, m.in. Bolek i Lolek oraz Reksio. Oglądanie będzie przeplatane wspólnymi zabawami, animacjami i quizami.  Wydarzenie skierowane jest dla dzieci w wieku 3-7 lat wraz z opiekunem. Na spotkanie nie obwiązują zapisy, natomiast jest ono biletowane. Koszt biletu: 12 zł od dziecka, opiekun wchodzi bezpłatnie. Dzień później w ramach Klubu odbędzie się spotkanie dla przedszkoli. Obowiązują wcześniejsze zapisy grup.

Filmowy marzec

W marcu ramach DKF „Niespodzianka” odbędą się cztery seanse filmowe. 7 marca o godzinie 19:15 na dużym ekranie zagości „Obsesja” (May December), reż. Todd Haynes. Tydzień później pokaz kinowego hitu „Biedne Istoty” reż. Yórgos Lánthimos. Opowieść o ewolucji Belli Baxter to seans tylko dla widzów dorosłych. 21 marca DKF zaprasza na „Anatomię Upadku” reż. Justine Triet. Po tajemniczej śmierci Samuela, główną podejrzaną została jego żona. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: „Czy to zrobiła?”. Miesiąc zakończy polski film „Powstaniec 1863″, reż. Tadeusz Syka. Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter