Politechnika Bydgoska z wielką reklamą na rondzie Jagiellonów. Promuje nowe kierunki – jest i lekarski

Reklama studiów na Politechnice Bydgoskiej na rondzie Jagiellonów

Ogromny baner reklamowy zawisł na ścianie kamienicy przy rondzie Jagiellonów. Politechnika Bydgoska promuje na nim swe nowe kierunki. Niedługo początek rekrutacji.

Na banerze wiszącym na rondzie Jagiellonów Politechnika Bydgoska przypomina o zbliżającej się rekrutacji na prowadzone przez siebie studia – od rolniczych po te związane z projektowaniem wnętrz i architekturą. Najbardziej widoczny jest na banerze jeden z nowych kierunków – uruchamiany od października kierunek kształcący przyszłych lekarzy.

W sumie Politechnika Bydgoska poszerza ofertę studiów o cztery nowe kierunki. Wśród nich są jeszcze transport i logistyka, inżynieria w medycynie, technika bezpieczeństwa i obronności.

PBŚ i kierunek lekarski

Przygotowania do utworzenia kierunku lekarskiego rozpoczęły się w lutym 2023 roku. Pozyskano doświadczoną kadrę medyków, o czym świadczą takie nazwiska profesorów jak Marek Harat, Aleksander Araszkiewicz, Małgorzata Tafil-Klawe. Zabezpieczono także zaplecze kliniczne. Uczelnia posiadać będzie własny szpital. Kilka dni temu radni przystali na propozycję prezydenta Bydgoszczy, aby przekazać PBŚ Szpital Miejski im. Emila Warmińskiego na Kapuściskac. Ponadto, studenci Wydziału Medycznego praktykować będą również w innych siedmiu lecznicach w Bydgoszczy i regionie. – Przy tworzeniu kierunek lekarskiego przyświecała nam przede wszystkim troska o wysoką jakość kształcenia oraz chęć utworzenia liczącego się ośrodka akademickiego w zakresie nauk medycznych.  Nasi studenci zdobędą wiedzę i umiejętności pod okiem doświadczonej kadry specjalistów i praktyków, korzystając przy tym z zaplecza infrastrukturalnego związanego z różnymi dziedzinami medycyny, gwarantującego szeroki dostęp do nowoczesnego sprzętu, aparatury badawczej oraz zróżnicowanych grup pacjentów. Wdrożyliśmy uwagi wskazane w opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej.  Dostosowaliśmy program studiów do aktualnego standardu kształcenia na kierunku lekarskim. Grupy kliniczne będą liczyły od 2 do 4 osób – mówi prof. dr. hab. n. med. Małgorzata Tafil-Klawe, dziekan Wydziału Medycznego.

Kolejną nowością jest inżynieria w medycynie. To interdyscyplinarny kierunek studiów pozwalający na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu inżynierii mechanicznej, materiałowej, elektrycznej, elektronicznej, informatyki oraz nauk medycznych. Program kształcenia obejmuje m.in. projektowanie urządzeń, wyrobów i aplikacji medycznych, diagnostykę i serwisowanie aparatury stosowanej w medycynie czy biomateriały i sztuczną inteligencję w sektorze zdrowia. – Jako jedni z nielicznych w kraju oferujemy w pełni interdyscyplinarne studia. Podstawy teoretyczne i umiejętności techniczne poszerzone zostaną o wiedzę medyczną oraz laboratoria kliniczne realizowane przy współpracy z Wydziałem Medycznym PBŚ – mówi dr hab. inż. Piotr Aleksandrowicz, prof. PBŚ, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Bezpieczeństwo i obronność oraz transport i logistyka

Nowością na Wydziale Inżynierii Mechanicznej PBŚ jest także technika bezpieczeństwa i obronności. Studia obejmują zagadnienia związane m.in. z systemami obronności, logistyką wojskową,  cyberbezpieczeństwem czy prognozowaniem i symulacją sytuacji kryzysowych. Wśród przedmiotów kierunkowych są także: budowa i obsługa broni, kryptologia i systemy szyfrowania, obiekty i systemy infrastruktury krytycznej, systemy komunikacji i organizacji służb mundurowych.

Politechnika poszerza ofertę dydaktyczną również o transport i logistykę. Studenci tego kierunku zdobędą wiedzę i doświadczenie związane z projektowaniem procesów logistycznych, zarządzaniem i organizacją w magazynach, zarządzaniem przedsiębiorstwami transportowymi i logistycznymi, projektowaniem systemów transportowych, eksploatacją środków transportu, likwidacją szkód w pojazdach oraz organizacją ruchu drogowego.

Szczegóły rekrutacji na PBŚ – TUTAJ.

Udostępnij: Facebook Twitter