Orkiestra Na Dużym Rowerze w trasie po Europie. Skończy ją koncertem na Starym Rynku. Znamy już dokładny termin

Orkiestra Na Dużym Rowerze pozdrawia z Liechtensteinu / Facebook/Orkiestra Na Dużym Rowerze

Szóstka muzyków grająca na specjalnie przygotowanym rowerze jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, którą zakończą w swoim mieście – Bydgoszczy. Ich koncert na Starym Rynku zwieńczy trwający od 16 do 22 września Europejski Tydzień Mobilności.

W sobotę (16 września) rozpocznie się Europejski Tydzień Mobilności, regularnie organizowany od 2002 roku. Ma zachęcić władze lokalne oraz organizacje pozarządowe do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu (transportu zbiorowego, rowerowego, ruchu pieszego oraz transportu multimodalnego). Zwieńczeniem tygodnia jest Dzień bez Samochodu (22 września).

Tego dnia na Starym Rynku o godz. 18.00 wystąpi Orkiestra Na Dużym Rowerze. Grupa wróci wtedy ze swojej europejskiej trasy Eurotrip from Bydgoszcz to Europe. Bydgoski zespół wyruszył w poniedziałek (11 września) spod bydgoskiego ratusza. Muzycy wyjechali w dziesięciodniową trasę do Pragi, Bratysławy, Wiednia, Vaduz, Zurychu, Mediolanu, Marsylii, Lyonu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu i Berlina. Są już niemal w połowie drogi. W czwartek (14 września) byli już po koncertach w Czechach, na Słowacji w Wiedniu i Vaduz w Liechtensteinie. Dotarli do Zurychu. Relacjonują swoją podróż na Facebooku.

Orkiestra na Dużym Rowerze powstała trzy lata temu w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury. Sławę zespołowi przyniósł udział w programie Mam Talent, w którym dotarli do półfinału. Oprócz dobrej muzyki, grupa angażuje się w sprawy istotne dla świata, czym jest np. promowanie zrównoważonego dla środowiska transportu.

Licznik rowerowy dla najlepszych pracowników

Z okazji Tygodnia Mobilności Aktywna Bydgoszcz zaprasza od soboty (16 września) do włączenia się dwa konkursy za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta.

Pierwszy przeznaczony jest dla firm działających na terenie Metropolii Bydgoszcz oraz ich pracowników. Wyzwanie „Do pracy jadę rowerem” to nowa, emocjonująca rywalizacja rekreacyjno-sportowa dla firm działających na terenie Metropolii Bydgoszcz oraz ich pracowników.

Aby przystąpić do zabawy, w pierwszej kolejności należy zgłosić firmę, a dopiero później indywidualny uczestnik może zapisać się do niej z poziomu aplikacji. Potem pozostaje kręcić kilometry dla siebie oraz swojego miejsca pracy.

Rywalizacja przeprowadzona będzie od 16 września do 15 października. Do wzięcia udziału wystarczy aplikacja Aktywne Miasta.

Firma, która chce przystąpić do zabawy, musi wysłać zgłoszenie na adres mailowy aktywna@um.bydgoszcz.pl (nazwę, NIP/KRS i adres firmy, nazwę która ma widnieć w aplikacji, dane kontaktowe do koordynatora, opcjonalnie przesłać logo/grafikę firmy). W tytule wiadomości należy wpisać „Zgłoszenie do pracy jadę rowerem”. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Kilometry będą przeliczane przez liczbę aktywnych użytkowników w danej firmie. Dystans będzie dzielony na liczbę pracowników i mnożony razy 1000, aby uzyskać właściwą punktację.

Pani i pan, którzy zwyciężą w kategorii open otrzymają licznik rowerowy Garmin Edge 530, a za drugie i trzecie miejsce przyznane będą zestawy gadżetów promocyjnych z logo Aktywne Miasta. Z kolei dla najlepszej firmy przygotowano lokalny pakiet sponsorski o wartości 15 tysięcy złotych podczas imprezy Rowerowa Stolica Polski 2024. Czyli możliwość promocji firmy w aplikacji Aktywne Miasta oraz reklamy stacjonarnej na obszarze Metropolii Bydgoszcz.

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności można także indywidualnie biegać, chodzić (również z kijkami), jeździć na rowerze czy kolarzówce, rolkach, deskorolce, hulajnodze, wózku, canicross. Każdego dnia za wykonaną aktywności o dystansie minimum 5 km dany użytkownik otrzyma specjalną odznakę graficzną. Codziennie jedna osoba z taką odznaką zdobędzie nagrodę dnia – zestaw gadżetów promocyjny Aktywne Miasta. Osoby, które będą aktywne każdego dnia i zdobędą w aplikacji siedem odznak mają szansę zdobyć nagrodę główną – smartwatch Garmin.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter