Ostatni weekend ferii. Sprawdź, jak ciekawe spędzić go w Bydgoszczy

Ferie zimowe w naszym mieście dobiegają końca. Przed powrotem do szkoły całe rodziny mogą aktywnie wykorzystać ostatnie wolne chwile. Podpowiadamy w jaki sposób.

Wycieczka do muzeum, aktywne chwile na lodowisku czy wycieczka z przewodnikiem? Niezależnie od wyboru, w ten weekend nie będzie czasu na nudę.

Przewodnicy świętują

Stary Fordon
Stary Fordon / Fot. B.Witkowski / UMB

21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza na wycieczkę pn.: „Fordon turystycznie”. Uczestnicy spotkają się na rynku w Starym Fordonie w sobotę 24 lutego o godzinie 12. Trasa wycieczki będzie wiodła ulicą Cechową, przez nekropolie katolicką, ewangelicką i więzienną, ulicą Pielęgniarską, Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego, Bydgoską, Frycza-Modrzewskiego, Nabrzeże, Filomatów, Mączną, Przy Bóżnicy. Przewidywany czas trwania ok. 3 godzin. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Obowiązuje zakaz nagrywania i rejestrowania.

Weekend w Bydgoszczy. Zakończenie ferii na Torbydzie

Torbyd
Torbyd / Fot. B.Witkowski / UMB

W ostatni weekend ferii Bydgoszcz odwiedzi jedno z najbardziej rozpoznawalnych zimowych miasteczek w Polsce. To będzie trzecia akcja „Zimowy PGE Narodowy” w naszym mieście. – W poprzednich latach te imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W weekend na lodowisko pojawiało się w sumie kilka tysięcy osób. Nie inaczej powinno być również tym razem. Można powiedzieć, że mocnym akcentem kończymy ferie – mówi Michał Sławeta, kierownik Torbydu. Każdy dzień zaczynać się będzie o godz. 11 zajęciami dla najmłodszych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na łyżwach. O godz. 15 i 17 rozpoczynać się będą warsztaty dedykowane młodzieży i dorosłym, których celem jest zachęcenie do wejścia w nową formę zimowej aktywności fizycznej. Na dobre zakończenie dnia Disco Lodowisko.

Wspólne czytanie w Młynach Rothera

Bydgoszcz zimą
Bydgoszcz zimą / Fot. B.Witkowski / UMB

24 lutego miną dwa lata od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. W tym dniu Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego zapraszają do kawiarni Nowe Miejsce w Młynach Rothera. Spotkanie będzie okazją by wspólnie zatrzymać się nad tekstami pisarek i pisarzy z Ukrainy. Wydana przez Centrum Mieroszewskiego antologia „Wojna 2022. Eseje, wiersze, dzienniki” to zbiór poruszających utworów, napisanych przez najważniejszych ukraińskich twórców. Eseje z antologii zaprezentują aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Żenia Doliak i Paweł L. Gilewski. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:30. Wstęp bezpłatny.

Spektakl dla dzieci

CH Rondo zaprasza dzieci i ich rodziców w sobotę, 24 lutego. Tego dnia odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Teatrzyki na okrągło”. Aktorzy z Teatru Form Wielu zaprezentują przedstawienie „Podaj cegłę”. Najnowsza propozycja obiecuje nie tylko wspaniałą zabawę, ale także inspirujące lekcje poświęcone kreatywności i wyobraźni. Przedstawienia odbędą się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00, a między nimi zaplanowano edukacyjne warsztaty z bezpieczeństwa, prowadzone przez bohaterów dnia codziennego – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Miasteczko pełne zabawy w Focus Park

W dniach 19-24 lutego, Focus Park Bydgoszcz zamieni się w ogromny plac zabaw. Barwne miasteczko, gdzie edukacja łączy się z przygodą jest dostępne w godzinach 11-19. Zabawa dedykowana jest maluchom w wieku od 4 do 10 lat. Dzieci będą mogły wcielić się w lekarza lub nauczyciela, stworzyć własną zabawkę, czy tez wykonać pamiątkowe zdjęcie w strefie foto. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Triathlon POD DACHEM

Budynek basenu Astoria
Budynek basenu Astoria / Fot. B.Witkowski / UMB

W sobotę po raz trzeci odbędą się zawody POD DACHEM. Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM to 6 startów, które organizowane są od listopada 2023 do maja 2024. Rywalizacja obejmuje: 300 jardów pływania w basenie Astorii, 8 km jazdy na rowerze stacjonarnym z pomiarem moc, oraz 3 km biegu na bulwarach przy Brdzie. Zawodnicy, którzy wezmą udział w minimum trzech wydarzeniach, będą walczyć w klasyfikacji łącznej cyklu.

Koszykarskie derby województwa

W sobotę o godzinie 18 rozpoczną się wielkie derby naszego województwa. Na boisku zmierzą się drużyny KS Basket 25 Bydgoszcz i Energa Polski Cukier Toruń. To ostatni mecz rundy zasadniczej Orlen Basket Ligi Kobiet. Doping mieszkańców z pewnością doda skrzydeł naszym zawodniczkom.

Wieczór w folkowych rytmach

W sobotni wieczór Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury wypełnią etniczne i „swojskie” rytmy. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły. Svahy to dziewczyny, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Podczas koncertu wykonają m.in. pieśni mazowieckie ze ścieżki dźwiękowej filmu „Znachor”, którą współtworzyły. Chrust to grupa grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w siedzibie KPCK. Początek koncertu o godzinie 18.

Filmowe hity w wykonaniu bydgoskich muzyków

Marcinkowskiego 12
Miejskie Centrum Kultury / Fot. B.Witkowski / UMB

W przestrzeni Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy kolejny raz zagoszczą Bydgoscy Muzycy. Pomysłodawca Marcin Degowski zaprosił do udziału w tym wydarzeniu wyjątkowych muzyków i aranżerów nie tylko z Bydgoszczy. Cykl Bydgoscy Muzycy w Hołdzie przez lata stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń na mapie muzycznej miasta.
Bilety w cenie 45/60/75 zł dostępne w kasie MCK. Początek koncertu o godzinie 19:30.

Niedzielny Frymark

Na plac przed Bydgoskim Centrum Finansowym co niedzielę powraca Frymark – czyli cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Od 10 do 14 można tam skorzystać z licznych degustacji, odkrywać nowe produkty i poznać lokalnych twórców. Wstęp wolny.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter