Początek letniego sezonu na bydgoskim lotnisku – Majorka okaże się turystycznym hitem?

Od niedzieli (31 marca) bydgoskie lotnisko wypełni się turystami korzystającymi z czarterowych połączeń

W niedzielę (31 marca) rozpoczyna się sezon letni na polskich lotniskach. Dokąd będziemy mogli polecieć z naszego miasta?

Sezon letni w wypadku naszego lotniska oznacza, że na tablicę odlotów i przylotów wracają połączenia czarterowe. Wśród nich szczególnie obiecująco wygląda nowość – rejsy na hiszpańską Majorkę.

– Majorka to nowość w siatce wakacyjnych połączeń – uznawana za najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Rejsy na hiszpańską wyspę odbywać będą się w każdą niedzielę, co pozwala
na zaplanowanie siedmio oraz 14-dniowego pobytu wśród malowniczych zatok z piaszczystymi plażami, mnóstwa zabytków i urokliwych miasteczek – informuje Mateusz Dul, rzecznik PLB.

Nie zabraknie również połączeń do najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc wakacyjnych podróży. Aż osiem razy w tygodniu dolecimy z Bydgoszczy do tureckiej Antalyi na południowe wybrzeże Turcji, dwa razy w tygodniu startować z Bydgoszczy będą czartery do Heraklionu na Krecie. W siatce połączeń reprezentowana będzie również Bułgaria (połączenia z Burgas) i kolejny grecki hit – wyspa Rodos.

Z Bydgoszczy do Krakowa i Warszawy

Sporym zainteresowaniem, podobnie jak to miało miejsce w ub. roku, cieszyć się może połączenie do Krakowa.

– W tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się na uruchomienie lotów do stolicy Małopolski już 27 kwietnia. To połączenie, które każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżujących – krótki czas podróży i dni operacji lotniczych dostosowane do potrzeb „podróżników” – a to tylko niektóre z zalet tego rejsu. Wyloty z Bydgoszczy do Krakowa zaplanowane zostały na soboty i wtorki, natomiast rejsy do Portu Lotniczego Bydgoszcz z Lotniska w Balicach – w piątki i poniedziałki – przekazał nam Mateusz Dul.

LOT-em dolecimy także do Warszawy. Rejsy na lotnisko Chopina realizowane będą od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

WizzAir i Ryanair z naszego lotniska

Przy okazji rozpoczęcia letniego sezonu zmienia się też rozkłady regularnych połączeń z Bydgoszczą, które realizują Ryanair (Birmingham, Bristol, Londyn Luton i Londyn Stansted) i WizzAir (zwiększy liczbę rejsów na lotnisko w Londynie Luton do trzech). Węgierski przewoźnik swoje loty będzie realizował we wtorki, a także w czwartki i soboty.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter