Politechnika Bydgoska dostała miliony na utworzenie i rozwój kierunku lekarskiego. Nabór rusza w czerwcu

Kierunek lekarski na Politechnice Bydgoskiej rusza w październiku / Fot. Ryszard Wszołek

Politechnika Bydgoska otrzyma 9,5 mln złotych na utworzenie i rozwój kierunku lekarskiego. Dofinansowanie przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Uczelnia pozyskała środki na realizację projektu pn. „Studenci Hipokratesa – kompleksowy program utworzenia i wdrożenia kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej” z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów kierunku lekarskiego m.in. poprzez realizację programów stażowych i szkoleń. W projekcie planowane są również działania związane z wyposażeniem Centrum Symulacji Medycznych w nowoczesny sprzęt podnoszący jakość kształcenia przyszłych lekarzy.

– Studenci będą mieli możliwość nauki w nowocześnie wyposażonych salach, gdzie w warunkach symulowanych realizować będą program kształcenia zgodny z obowiązującymi standardami. Nabyte kompetencje przyszłych medyków są niezbędnymi w ich codziennej pracy – mówi prof. Małgorzata Gotowska, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

To kolejne środki pozyskane przez uczelnię z myślą o uruchomieniu kształcenia medycznego. W ubiegłym roku politechnika na ten cel otrzymała blisko 70 milionów złotych. Studia lekarskie na Wydziale Medycznym PBŚ rozpoczną się w październiku br. Uczelnia ma wiążącą decyzję administracyjną na uruchomienie kształcenia. Obecnie trwają przygotowania do rekrutacji na ten kierunek, która rozpocznie się w czerwcu. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani pod względem organizacyjnym, kadrowym oraz infrastrukturalnym do rozpoczęcia kształcenia na kierunku lekarskim w nowym roku akademickim. Wdrażamy wszystkie uwagi Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Stawiamy na wysoką jakość kształcenia realizowanego przez doświadczoną kadrę medyków. Grupy kliniczne będą liczyły od 2 do 4 osób. Działalność rozpoczęła Rada Naukowa dyscypliny nauki medycznePowołano także Komisję Bioetyczną, by umożliwić realizację projektów badawczych, na ukończeniu jest Program Świadomej Donacji Zwłok  – mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Tafil-Klawe, dziekan Wydziału Medycznego PBŚ.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter