Przedszkolna Chatka we wrześniu otworzy się dla maluchów. To najnowocześniejsze przedszkole w Bydgoszczy

Najnowocześniejsze przedszkole w Bydgoszczy będzie też najdłużej otwartym w naszym mieście / Fot. R. Sawicki /

2 września maluchy od drugiego roku życia rozpoczną edukację w najnowocześniejszym przedszkolu w Bydgoszczy. Przedszkolna Chatka, a raczej nowy oddział przedszkola z ul. Siedleckiego, powstała na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Nowa Przedszkolna Chatka usytuowana jest przy wjeździe do BPP-T od ulicy Glinki, w pobliżu skrzyżowania z ul. Paciorkiewicza. Powstała z myślą o dzieciach pracowników Parku. Nie dziwią więc jego godziny otwarcia. To będzie najdłużej otwarte przedszkole w mieście, przyjmujące dzieci od 5:30 do 18:30. Trwa nabór do placówki. Do 6 grup zostanie maksymalnie przyjętych 150 dzieci w wieku 2-6 lat. Będą spędzały czas w nowo wybudowanym parterowym budynku o łącznej powierzchni 1616,70 m².

Przedszkolna Chatka: Nowoczesna forma i innowacyjna edukacja

– Stawiamy na nowoczesność nie tylko w formie, lecz również w zajęciach. Ze względu na możliwości jakie daje nam budynek i otoczenie, będziemy kładli duży nacisk na zajęcia ekologiczne i przyrodnicze. Będą w tym zakresie organizowane warsztaty. Każda z grup będzie miała swoją donicę do nasadzeń. Mamy też ogromną szklarnię w której będą odbywały się zajęcia. Wszystko jest ergonomicznie przygotowane do tego, aby przedszkole generowało jak najmniej zanieczyszczeń i jak najniższe koszty – wymienia Justyna Lipska, dyrektorka Przedszkolnej Chatki.

Budynek nowego przedszkola zaprojektowany został przez firmę XY Studio jako obiekt parterowy o powierzchni całkowitej 1613,70 m², przykryty dachem płaskim. Jego bryłę tworzy pięć wyraźnie wydzielonych części. Trzy części budynku zajmują sale dydaktyczne wraz z łazienkami i zapleczem sal. Pozostałe dwie stanowią kuchnia z zapleczem, administracja oraz sala wielofunkcyjna. Całość zespala centralnie biegnący łącznik, w którym znajdą się szatnie oraz dodatkowe sale zabaw. Pomieszczenia techniczne są zlokalizowane w części podziemnej. Elewacja została wykończona płytami elewacyjnymi w kolorze ciemnoszarym oraz imitującymi dębowe drewno i uzupełniona jasnym tynkiem. Bryłę wyróżniają duże przeszklenia w kształcie domków.

Stawiamy zdrowie na pierwszym miejscu

W Przedszkolnej Chatce sport i aktywności na świeżym powietrzu będą stanowiły ważną część codziennego harmonogramu dnia. Zumba czy zajęcia z piłkarzami Zawiszy to tylko niektóre z propozycji władz placówki. Podopieczni przedszkola będą objęci regularną opieką stomatologiczną. Na miejscu dostępni będą również nauczyciele wspomagający dla dzieci z potrzebami kształcenia specjalnego. Jako atut Justyna Lipska wymienia posiadanie własnej kuchni.

Jako jedyne przedszkole w Bydgoszczy mamy salę gimnastyczną. Tam będą odbywały się zajęcia sportowe, taneczne i różnego rodzaju zawody. Chcemy integrować również rodziny naszych przedszkolaków. Planujemy serię spotkań w czasie których przedszkolaki poznają lepiej zawody i zainteresowania swoich rodziców, wujków, cioć, babć i dziadków. Stawiamy też na ogólny rozwój i poznawanie świata – dodaje Justyna Lipska.

Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci pracowników BPT-P, jednak rekrutacja do przedszkola jest otwarta. Przyjmowane są dzieci z Bydgoszczy i okolic. Rodzice zainteresowani zapisem swojego dziecka, mogą osobiście odwiedzić Przedszkolną Chatkę – we wtorki od 10.00 do 14.00 a w czwartki od 14.00 do 18.00.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter