Punkt widokowy w Myślęcinku. Piękne spojrzenie na panoramę Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Punkt widokowy w Myślęcinku / Fot. B.Witkowski/UMB

Na Górze Myślęcińskiej otwarto punkt widokowy. To unikatowe miejsce, ponieważ można z niego podziwiać panoramę największego parku w mieście i samej Bydgoszczy w zakresie 180 stopni. Jest też luneta do oglądania miasta z bliska.

Na punkt widokowy prowadzi do niego dróżka znajdująca się między stokiem narciarskim w Myślęcinku a wejściem do Ogrodu Botanicznego przy ul. Konnej.

– Niedługo będziemy wstawiać na nią kamienie, by wyznaczały wejście na szczyt. Bardzo cieszymy się, że ludzie tak chętnie nam pomogają. Cały punkt został zrealizowany społecznie. Pomagały nam m. in. bydgoskie przedsiębiorstwa. Balustrady zrobił Sylbud, a przy pracach terenowych pomagał nam Global. Niedawno otrzymaliśmy sporo roślin od Budleksu. Współpracujemy z fundacją IMMO, harcerzami czy strażakami. Mógłbym tak wymieniać długo, ale nie chcę kogoś pominąć, mamy duże wsparcie od prywatnych miłośników naszego parku – mówi Andrzej Kowalski z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Na punkcie widokowym zainstalowano na lunetę. Są także ławki. Uruchomienie lunety na dwie minuty kosztuje 5 zł. Ale i tak widok bez przybliżenia jest imponujący. Na pierwszym planie jest staw w Myślęcinku, a dalej już w panoramie miasta – pylon Trasy Uniwersyteckiej i jupitery Stadionu Zawiszy. Ci którzy nie znają dobrze naszego miasta będą mogli skorzystać z tablicy informacyjnej.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter