Ruszają zapisy na bydgoskie półkolonie – wakacje pod znakiem licznych atrakcji

Chętnych do udziału w organizowanych przez placówki oświatowe półkolonii nigdy nie brakuje / Fot. B. Witkowski / UMB

W tym roku bydgoskie placówki oświatowe przygotowały 3900 miejsc na półkoloniach. Zapisy ruszają w poniedziałek 13 maja.

34 szkoły i placówki edukacyjne, dziewięć turnusów, 3900 uczniów – tak w liczbach wyglądają organizowane już po raz szósty, bydgoskie półkolonie. Jak będą wyglądać w praktyce? Nabór rusza już w poniedziałek 13 maja, a liczba dostępnych miejsc szybko się wyczerpie Dlatego warto wiedzieć, że:

  • na półkolonie można zapisać dziecko do 13 roku życia
  • dziecko zapisać można tylko na jeden turnus – wyjątkiem jest sytuacja w której po naborze pozostaną wolne miejsca – wtedy uruchomiony zostanie nabór uzupełniający, na który będzie można zgłosić również dziecko już zapisane na inny turnus (nabór uzupełniający zacznie się 6 czerwca)
  • turnus trwa tydzień (5 dni roboczych)

Jako, że dzieci w drodze do różnych atrakcji poruszać się będą komunikacją miejską muszą mieć „wyrobiony” Bydgoską Kartę Miejską i szkolną legitymację. Odpłatność za udział w półkoloniach jest symboliczna i wynosi 280 złotych (z tej opłaty zwolnieni zostali rodzice dzieci upoważnionych do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkolnych stołówkach).

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 7.30 do 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne.

Zapisy na bydgoskie półkolonie odbywać się będą drogą elektroniczną od godziny 8.00 w dniu 13 maja i potrwają do 16 maja do godziny 16.00. Rejestracja będzie dostępna pod tym adresem. Uwaga – półkolonie w konkretnych placówkach i w konkretnych terminach odbędą się tylko w sytuacji, gdy zbierze się pełna grupa naborowa. Z tym – patrząc po zainteresowaniu wcześniejszymi edycjami bydgoskich półkolonii – problemu być nie powinno.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter