XXXIII Wielka Wioślarska w Bydgoszczy. Puchar prezydenta dla ósemki z Oksfordu [ZDJĘCIA]

Ósemki z Oxford i Cambridge / Fot. R. Sawicki/UMB

Osady Lotto Bydgostii były najlepsze w obu biegach głównych XXXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Ósemka Oksfordu zwyciężyła odwiecznych rywali z Cambridge.

Sobotnie (28 września) popołudnie należało w Bydgoszczy do wioślarzy. Wielka Wioślarska została rozegrana po raz 33. Tradycyjnie meta wszystkich wyścigów znajdowała się przy Rybim Rynku. Pływali juniorki i juniorzy, seniorzy, mastersi. Byli także goście z zagranicy z ósemkami z Oxford i Cambridge na czele.ija 20 lat od pierwszego wyścigu wioślarskich osad UKW i Cambridge. W przeddzień Wielkiej Wioślarskiej w Auli Copernicanum UKW odbyło się spotkanie okolicznościowe. Wzięli w nim udział uczestnicy wyścigu w 2004 roku, którzy później stawali na olimpijskim podium.

W biegach głównych obie osady Lotto Bydgostii pokonały AZS Szczecin. W wyścigu otwartym seniorek wioślarki Lotto Bydgostii zajęły pierwsze miejsce ex aequo z AZS UMK Toruń.