Zmiany na moście Pomorskim w Bydgoszczy. Ciężkie TIR-y tamtędy nie przejadą

W okolicach mostu Pomorskiego stanęło już nowe oznakowanie – wolniej pojadą tramwaje i ciężarówki, najcięższe auta muszą wybrać objazdy.

– W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi na moście Pomorskim, wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. Zmiany w organizacji ruchu pozwolą bezpiecznie przeprowadzić prace naprawcze i zmniejszyć drgania w trakcie ich realizacji – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Najważniejsze zmiany w okolicach mostu dotyczą dopuszczalnej prędkości

– dla tramwajów na moście została zmniejszona do 10 kilometrów na godzinę (na samym obiekcie)
– dla samochodów o masie całkowitej do 10 ton ograniczona do 30 kilometrów na godzinę
– pojazdy o masie powyżej 10 ton (z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej) nie mogą wjechać na most i są kierowane na objazdy

Na wjazdach na most ustawiono nie tylko nowe oznakowanie, ale również ograniczniki wysokości – by uniemożliwić przejazd TIR-om. Drogowcy ostrzegają, że jeśli kierowcy ciężarówek nie będą przestrzegać wprowadzonych zasad, informować będą policję i Inspekcję Transportu Drogowego, by wyegzekwować przepisy.

Jak informowali pod koniec listopada drogowcy, powodem zmian „jest konieczność dokładnego zdiagnozowania zarysowania jednej z pięciu belek nośnych mostu, która może świadczyć o wyeksploatowaniu danego elementu obiektu mostowego”. Doraźna naprawa ma odbywać się „pod ruchem” i nie komplikować dodatkowo ruchu pieszych i rowerzystów.

Ciekawe informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter