Nabrzeże Wisły w Starym Fordonie i promenada pięknieją. Nowe ławki, drzewa i krzewy [ZDJĘCIA]

Postawiono już ławki i kosze / Fot. Mat. ZDMiKP

Mieszkańcy Fordonu widzą, że nadwiślańska promenada nabiera kształtu. Na ukończeniu są prace budowlane przy pumptracku i skateparku oraz ściance wspinaczkowej. Są już ławki i kosze na śmieci.

Oczywiście ciągle to prac budowy – nie należy więc korzystać z niegotowych jeszcze i nieoddanych do użytku elementów nadwiślańskiej inwestycji. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje o postępie prac wzdłuż 800-metrowej promenady nad Wisłą ciągnącej się od mostu i dalej ul. Frycza-Modrzewskiego po wał przeciwpowodziowy.

Po wschodniej stronie ul. Frycza-Modrzewskiego, w pobliżu nabrzeża, powstał pumptrack – tor, na którym będą mogli bezpiecznie jeździć i wykonywać ewolucje rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy i rolkarze, o każdym stopniu umiejętności.
W okolicach placu dla rowerzystów (bliżej Wisły), powstaje też boisko do siatkówki plażowej i ścieżka dydaktyczna.

Po drugiej stronie ul. Frycza Modrzewskiego (bliżej mostu) przy ul. Promenada widać budowany plac zabaw i strefę fitness. Z dnia na dzień widać tak zmiany przy powstającym skateparku i ściankach wspinaczkowych dla dzieci.

– W tygodniu prowadzone były prace brukarskie i roboty przy schodach prowadzących do nabrzeża. Rozpoczęliśmy też pierwsze nasadzania zieleni oraz roboty przy łąkach kwietnych – informują drogowcy.

Do wszystkich atrakcji sportowych budowanych nad brzegiem rzeki, dojazd zapewni nowa ścieżka rowerowa, która powstaje wzdłuż ul. Promenada. Powstaje mobilna zapora przeciwpowodziowa.

Nadwiślańskie inwestycje to kolejny element rewitalizacji Starego Fordonu. Wydano już na te prace ponad 60 mln zł.

Udostępnij: Facebook Twitter