Ostatni weekend listopada. Sprawdź, jak można go spędzić w Bydgoszczy

Przed nami ostatni weekend listopada. Powoli żegnamy jesień i oddajemy się radosnej przedświątecznej atmosferze. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić wolny czas w Bydgoszczy.

Świąteczna magia w sercu Bydgoszczy

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023
Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 / Fot. B.Witkowski / UMB

Bydgoski Jarmark Świąteczny zaprosił pierwszych gości w ubiegłym tygodniu. Jeśli jeszcze Was tam nie było, koniecznie nadróbcie zaległości. Oprócz stoisk z tradycyjnymi świątecznymi wyrobami, na uczestników jarmarku czeka m.in. ogromny diabelski młyn, 14-metrowa choinka i wiele oryginalnych iluminacji. Czas na jarmarku umilają występy bydgoskich muzyków.

Weekend w Bydgoszczy. Misiowa wystawa i koncert w Pałacu Młodzieży

Wystawa misiów pluszowych
Wystawa misiów pluszowych / Fot. B.Witkowski / UMB

25 listopada obchodzimy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji w Pałacu Młodzieży powstała wyjątkowa wystawa. Można na niej obejrzeć prywatną kolekcję 536 przytulanek Emilii Andrysiak. XIX Wystawa Pluszowych Misiów będzie dostępna dla zwiedzających do 26 listopada. Można ją zwiedzać bezpłatnie w sali 115 Pałacu Młodzieży w godzinach 10:00 – 18:00 (pon.-pt.) i 10:00 – 13:00 (sob.-niedz.). Równolegle w piątek 24 listopada odbędzie się misiowy koncert „O Misiu, który jeździł…”. Koncerty odbędą się w dwóch turach: o godz. 10:30 – koncert dla grup zorganizowanych obowiązują wcześniejsze zapisy kontakt: mispysiu@wp.pl oraz o godz. 17:00 – dla wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny. Patronat nad imprezą objął Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

„Buka” w Teatrze Polskim

Spektakl "Buka" w Teatrze Polskim
Spektakl „Buka” w Teatrze Polskim / Fot. B.Witkowski / UMB

24 listopada na deskach bydgoskiego swoją premierę będzie miała „Buka”. To sztuka napisana przez Lenę Laguszonkową i Katerynę Penkovą. Reżyseruje ją Olga Turutia-Prasolova. To kobiece trio przenosi na teatralne deski uniwersalną opowieść o byciu kobietą w XXI wieku. Premiera „Buki” miała pierwotnie odbyć się w ukraińskiej Odessie. Twórcze plany pokrzyżował nagły wybuch wojny. W rolach głównych zobaczymy polsko-ukraiński duet: Dagmarę Mrowiec-Matuszak i Zhenię Doliak.

Festiwal filozofii w Młynach Rothera

Młyny Rothera nocą
Młyny Rothera nocą / Fot. B.Witkowski / UMB

Od piątku do niedzieli w Młynach Rothera odbędzie się II Festiwal Filozofii. W programie znalazło się wiele różnorodnych wydarzeń o tematyce filozoficznej. Będą to debaty, warsztaty, koncerty, projekcje filmowe i teatralne performans. Oferta Festiwalu jest skierowana do osób w każdym wieku. Pełen program wydarzenia na stronie Młyny Rothera

Jazz w wodociągach

Najlepsze zespoły instrumentalne z uczelni muzycznych w całej Polsce zmierzą się ze sobą już w sobotę, 25 listopada. W klimatycznej Hali Pomp MWiK (ul. Gdańska 242) odbędzie się Festiwal Jazz Water Meeting – I Konkurs Zespołów Instrumentalnych Combo polskich uczelni muzycznych. Wystąpią m.in. Sylwester Bugajak Sextet – AM Bydgoszcz, Charuba Quartet – UMFC Warszawa i LaMuz – AM Poznań. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12. Wstęp wolny.

Bajkowo w Filharmonii

Filharmonia Pomorska
Filharmonia Pomorska / Fot. B. Witkowski / UMB

Niedzielne wydarzenie w Filharmonii Pomorskiej przeniesie wszystkich słuchaczy w świat niezapomnianych bajek.Odbędzie się multimedialny koncert dla dzieci „Bajki symfonicznie”. Dźwiękom orkiestry symfonicznie towarzyszyć będą animacje wyświetlane na ekranie. Bilety do nabycia w kasie filharmonii (wt—pt. godz. 14.00–18.00) oraz godzinę przed koncertem. W repertuarze m.in. Jaś i Małgosia, oraz Stoliczku nakryj się.

Najzimniejsza impreza sportowa

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy
Widok na Wyspę Młyńską w Bydgoszczy / Fot. B.Witkowski / UMB

W sobotę Wyspę Młyńską opanują śmiałkowie, którym nie straszny wiatr i mróz. Po raz piąty odbędzie się FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Przygotowano nowe dystanse: 50 m KIDS (dla dzieci 11-15 lat) oraz DUETY DO METY (2 x 50 metrów – osoba dorosła z dzieckiem do 18 lat). Oprócz tego pięć dystansów indywidualnych (100 / 250 / 450 / 750 / 1000 metrów) i rywalizację sztafet (4 x 100 metrów).

Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Mecz Abramczyk Polonia Bydgoszcz / Fot. B.Witkowski / UMB

Fani żużla i nie tylko powinni odwiedzić w najbliższą sobotę Galerię Focus. Tam odbędzie się spotkanie z Wiktorem Przyjemskim, utalentowanym żużlowcem młodego pokolenia. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać karierę Wiktora od kulis, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także otrzymać autograf. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 na parterze galerii (w pobliżu salonu Vistula).

Szafy na Politechnice Bydgoskiej

Politechnika Bydgoska
Politechnika Bydgoska / Fot. B. Witkowski / UMB

W sobotę odbędzie się Finał Superligi w Szachach Szybkich. Organizatorzy przygotowali dla miłośników królowej gier Turniej Towarzyszący. Śmiałkowie gotowi na partyjkę, mogą zapisać się TUTAJ. Początek rywalizacji o godzinie 10.00 w kampusie Politechniki Bydgoskiej.

Koszykarskie emocje

Traning zespołu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
Trening zespołu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz / Fot. B.Witkowski / UMB

Przed nami ostatni listopadowy mecz na SISU Arenie. W 12 kolejce Pekao 1 Ligi Mężczyzn zmierzą się Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz i AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Początek spotkania w piątek o godzinie 19.00.

IGO w Fabryce Lloyda

Po pracowitym sezonie na trasie Męskiego Grania, IGO powraca z nową trasą koncertową. Artysta zagra w Bydgoszczy w niedzielę. W czasie koncertu w Fabryce Lloyda usłyszymy przeboje z pierwszej płyty, jak i nieopublikowane dotąd utwory. Początek koncertu o godzinie 20:30. Bilety są wciąż dostępne TUTAJ

Daria ze Śląska w MCK-u

Daria Ryczej-Zając znana szerokiej publiczności jako Daria ze Śląska wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty, która ukazała się wiosną 2023 roku. Artystka wystąpi w Bydgoszczy w sali MCK w piątek 24 listopada. Początek koncertu o godzinie 20.00. Bilety na koncert są wciąż dostępne na stronie Adria Art.

Triathlon pod dachem

Centrum Rekreacji Astoria zaprasza na trzecie wydarzenie z cyklu zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM 2024. Rywalizacja obejmie 300 jardów pływania w basenie Astorii, 8 km jazdy na rowerze stacjonarnym z pomiarem mocy oraz 3 km biegu na bulwarach przy Brdzie.

Młodzi filmowcy w Kinie Jeremi

Kino Jeremi (budynek XV LO) zaprasza na drugą edycję SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW. W najbliższą sobotę zaprezentowane zostaną filmy niezależne i artystyczne. To doskonała okazja, żeby poznać bliżej twórczość młodych reprezentantów kina niezależnego. Początek wydarzenia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Naturalia, czyli kosmetyki naturalne w Hali Targowej

25 i 26 listopada odbędą w bydgoskiej Hali Targowej, Targi kosmetyków naturalnych – Naturalia. Przez ostanie lata na Polskiej scenie kosmetycznej zaczęło pojawiać się coraz więcej firm produkujących naturalne kosmetyki. Stąd też w sobotę i niedzielę od godziny 12.00 do 19.00 w Hali Targowej przy ulicy Podwale 5 odbędą się Naturalia, gdzie pojawią się akcesoria do pielęgnacji, świece, zapachy do ciała i do domu, z naturalnym składem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jest to pierwsza taka wystawa w Bydgoszczy, poprzednie edycje odbywały się w Łodzi i w Lublinie.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter