Pierwsze czarterowe loty do Grecji z bydgoskiego lotniska – rusza wakacyjna siatka połączeń

Zainteresowanie wylotami do Turcji jest tak duże, że operatorzy zwiększyli liczbę czarterów z bydgoskiego lotniska / Fot. B. Witkowski /

W piątek (2 czerwca) z bydgoskiego lotniska odleciał pierwszy czarterowy lot na grecką wyspę Rodos. Wkrótce dołączy grecki Heraklion, a także długo wyczekiwane połączenie z Krakowem.

Miłośnicy greckiej pogody i zabytków mogą w tym sezonie być szczególnie zadowoleni – z bydgoskiego lotniska dolecą bowiem na Rodos – pierwszy czarter wystartował w piątek 2 czerwca. Do siatki połączeń, po dłuższej nieobecności, wraca również Heraklion na Krecie. Samolot w tym kierunku będzie odlatywał zawsze w niedziele – pierwszy już 4 czerwca.

– Tego samego dnia wystartuje kolejne połączenie na turecką Riwierę. Rejsy do Antalyi realizowane są, po raz pierwszy, od końca kwietnia, jest to zatem historycznie najdłuższy sezon lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. Popyt na wakacyjny odpoczynek w Turcji jest tak duży, że touroperatorzy zdecydowali się na uruchomienie większej liczby rejsów. Na Riwierę Turecką realizowanych będzie 6 lotów tygodniowo – 3 w środy (od 7 czerwca), 2 w soboty (od 29 kwietnia) oraz 1
w niedziele (od 4 czerwca) – informuje Mateusz Dul, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

We wtorek 27 czerwca, jako ostatni kierunek czarterowy, dołączy bułgarskie Burgas. – Wycieczki do tego znanego wszystkim kurortu w Bułgarii to idealna oferta między innymi dla rodzin z dziećmi – krótki lot, piaszczyste plaże, pyszne jedzenie oraz hotele, w których nie brakuje atrakcji dla najmłodszych – zachęca Mateusz Dul.

W połowie czerwca do rozkładu lotów na naszym lotnisku powróci Kraków, połączenie realizować będą PLL LOT. Godziny przylotów zostały „skrojone” pod potrzeby pasażerów, umożliwiając spędzenie weekendu w stolicy Małopolski. Przylot z Krakowa realizowany będzie w każdy piątek o godzinie 21.50, a wylot z Bydgoszczy w sobotę o 6.50. Druga rotacja zaplanowana została w tych samych godzinach na poniedziałki i wtorki.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter